Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Palielinās valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Lai veicinātu augstvērtīgu šķirnes cūku audzēšanu Latvijā, valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem, informē ZM.

Cūku audzētāju šķirnes saimniecībās 2014.gadā noteiktā atbalsta intensitāte ir par 30% zemāka, nekā tā bija sākotnēji noteikta 2012.gadā (90%). Tāpēc piešķirtais finansējums palicis neizmantots, skaidro ministrijā.

Lai sekmīgi apgūtu visu nozarei piešķirto pārejas posma valsts atbalsta finansējumu, cūkkopības nozarei ir palielināta atbalsta intensitāte līdz 88% par cūkām šķirnes saimniecībās un līdz 60% – par pārraudzības ganāmpulkos esošajām vaislas sivēnmātēm.

Minētās izmaiņas palīdzēs saimniecībām saglabāt augstvērtīgas tīršķirnes sivēnmātes, īpaši ņemot vērā Latvijā konstatēto cūku infekcijas slimību – Āfrikas cūku mēri, un ļaus veikt profilaktiskos aizsardzības pasākumus, norāda ZM.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+