Mobilā versija
+4.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Palielinās valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Lai veicinātu augstvērtīgu šķirnes cūku audzēšanu Latvijā, valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem, informē ZM.

Cūku audzētāju šķirnes saimniecībās 2014.gadā noteiktā atbalsta intensitāte ir par 30% zemāka, nekā tā bija sākotnēji noteikta 2012.gadā (90%). Tāpēc piešķirtais finansējums palicis neizmantots, skaidro ministrijā.

Lai sekmīgi apgūtu visu nozarei piešķirto pārejas posma valsts atbalsta finansējumu, cūkkopības nozarei ir palielināta atbalsta intensitāte līdz 88% par cūkām šķirnes saimniecībās un līdz 60% – par pārraudzības ganāmpulkos esošajām vaislas sivēnmātēm.

Minētās izmaiņas palīdzēs saimniecībām saglabāt augstvērtīgas tīršķirnes sivēnmātes, īpaši ņemot vērā Latvijā konstatēto cūku infekcijas slimību – Āfrikas cūku mēri, un ļaus veikt profilaktiskos aizsardzības pasākumus, norāda ZM.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (2)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+