Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
22. jūlijs, 2014
Drukāt

Palielinās valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem

Foto-LETAFoto-LETA

Lai veicinātu augstvērtīgu šķirnes cūku audzēšanu Latvijā, valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikumu palielināt valsts atbalsta intensitāti šķirnes cūku audzētājiem, informē ZM.

Cūku audzētāju šķirnes saimniecībās 2014.gadā noteiktā atbalsta intensitāte ir par 30% zemāka, nekā tā bija sākotnēji noteikta 2012.gadā (90%). Tāpēc piešķirtais finansējums palicis neizmantots, skaidro ministrijā.

Lai sekmīgi apgūtu visu nozarei piešķirto pārejas posma valsts atbalsta finansējumu, cūkkopības nozarei ir palielināta atbalsta intensitāte līdz 88% par cūkām šķirnes saimniecībās un līdz 60% – par pārraudzības ganāmpulkos esošajām vaislas sivēnmātēm.

Minētās izmaiņas palīdzēs saimniecībām saglabāt augstvērtīgas tīršķirnes sivēnmātes, īpaši ņemot vērā Latvijā konstatēto cūku infekcijas slimību – Āfrikas cūku mēri, un ļaus veikt profilaktiskos aizsardzības pasākumus, norāda ZM.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+