×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. februāris, 2013
Drukāt

Palielīsies – nelaimi piesauksi…

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Februāris Valsts policijas parasti satiksmes ziņām skopajā interneta lapā sākās ar dziesmiņu pilnīgā “do mažorā”.
 Janvārī uz ceļiem bojāgājušo skaits – mazākais pēdējo gadu laikā.


Jaunais gads ceļu satiksmes jomā nesis pozitīvas tendences – gada pirmajā mēnesī ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits bijis mazākais pēdējo gadu laikā. Šogad janvārī negadījumos dzīvību zaudējuši astoņi cilvēki; salīdzinājumam – 2012. gada janvārī tie bija 21, savukārt 2011. gada janvārī – 12 bojāgājušie.

Starp faktoriem, kas ietekmējuši situāciju uz ceļiem, pirmkārt, jāmin pastiprinātais policijas darbs satiksmes uzraudzības jomā, kas kopš fotoradaru darbības beigām tiek veikts īpaši intensīvi.

Tāpat nenoliedzami palīdzējusi arī gaišā ziema – tas, ka gandrīz visu janvāri bijis sniegs.

Redzamība arī diennakts tumšajā laikā ir būtisks faktors, jo nereti tumšajā laikā cieš mazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki – gan gājēji, gan velobraucēji, kuriem sezona tā arī nebeidzas. Pērn janvārī reģistrēti 14 negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti, šogad – tādi ir astoņi…

Fakti un skaitļi neapstrīdami un labi. Kāpēc vēstījums rada piesardzīgu, pat skeptisku reakciju?

Tāpēc, ka šādā toņkārtā par vienu veiksmīgu mēnesi, par atsevišķu bez kļūmēm paveiktu braucienu nerunā cilvēki, kas apzinās satiksmes neizbēgamo bīstamību. Rallisti nesit pa startējoša kolēģa auto jumtu. Finišā (vienā no daudzajiem, kas vēl jāsasniedz) nelielās ar “īpaši intensīvu paveikto darbu”. Tā var tikai nelaimi piesaukt.

 

Un nelaimes turpinās

7. februāris. Balvu novada Silamuižā savā ceļa pusē nenoturas 85 gadus nodzīvojuša saimnieka “golfiņš”. Liktens lēmis, ka tajā brīdī pretī brauc cits. Un vectēva ceļš beidzas pavisam. Sievai jāsēro nebūs. Viņa iet līdzi.

Tik veciem nevajagot ļaut stūrēt…

Jaunajiem te cita ziņa.

Piektdien Pārgaujas novada Straupes pagastā autoavārijā bojā gājis 1994. gadā dzimis vīrietis. Avārija notikusi ceļa Inčukalns–Valmiera–Igaunijas robeža 27. kilometrā. Automašīna “Volkswagen” uz šī ceļa saskrējusies ar kravas auto “Mercedes Benz” ar piekabi. Bojā gājis “Volswagen” vadītājs, bet 1994. gadā dzimis šī auto pasažieris nogādāts slimnīcā.

Tik jaunus pie stūres nevajag laist…

 

Citiem laimējas

Sestdien Igaunijā avarējis tūristu autobuss no Latvijas. Autobusā negadījuma brīdī bija 38 pasažieri, kā arī vadītājs un gids. Negadījumā neviens cilvēks nav cietis, vēsta igauņu masu mediji. Avārija notikusi ap pulksten 14.45 uz šosejas apmēram 21 kilometru no Tallinas. Sākotnējā informācija liecina, ka autobuss nav noturējies uz slidenā ceļa un ieslīdējis grāvī. (Tajā liktenis ne stabus, ne betona klučus salicis nebija.)

Jelgavas novada Līvbērzes pagastā pie “Lielgrīvkroga” automašīnas “Scania R114” vadītājs netika galā ar automašīnas vadību un izraisīja sadursmi ar spēkratu “Renault Master”, kas stāvējis uz vietas, un pretī braucošu “Audi A6 Avant”. Ceļu satiksmes negadījumā cietuši četri cilvēki.

Uz autoceļa Grobiņa–Ventspils netālu no Lečiem saskrējušies divi mikroautobusi, viens no tiem vedis bērnus. Negadījumā iesaistīti transportlīdzekļi “VW Transporter” un “Ford Transit”, kurā bijuši desmit skolēni. 

Negadījumā cietuši visi iesaistītie. Gan bērni, gan abi autovadītāji nogādāti Ventspils slimnīcas traumpunktā. Pēc sākotnējās informācijas cietušo traumas neesot smagas.  

Sestdien nopietnākā avārija notika Kokneses novadā uz šosejas Rīga– Daugavpils, kur 95. kilometrā no ceļa nobrauca “Volkswagen Caravelle” un apgāzās. Negadījumā cieta pieci cilvēki, kuri pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas no stacionāra atteicās.

Arī Jēkabpils policijas iecirknī un Valmieras policijas iecirknī reģistrētas avārijas, saistītas ar automašīnu nobraukšanu no ceļa. Krustpils novada Kūku pagastā šāda veida avārijā cieta 1969. gadā dzimusi sieviete, kura nogādāta slimnīcā, bet Valmieras pagasta Burtnieku novadā cieta “Audi” vadītājs – 1954. gadā dzimis vīrietis.

Optimismam nav pamata. Janvāra “pozitīvā” statistika ir tikai veiksme, kurai ļoti grūti atrast aiz matiem nepievilktu sakaru ar “pastiprināto policijas darbu satiksmes uzraudzības jomā”. Kurš policiju (pirms avārijas) ir redzējis uz ceļa Grobiņa–Ventspils vai Kūku pagastā?

Glāb sevi pats. Un, ja izdodas, – nelielies. Paliec modrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+