×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Trīs Latvijas iedzīvotāji devušies palīgā teroristiem Ukrainā (22)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vācijas laikraksts “Die Zeit” apraksta, kā pieci jauni nacionālboļševistu ideoloģijas piekritēji dodas karot uz Ukrainu teroristu pusē. Viņu vidū ir arī trīs Latvijas iedzīvotāji.

Grigorijs, Vjačeslavs un Valentīns ir uzauguši kādā Latvijas mazpilsētā. Viņi ar vilcienu no Maskavas dodas uz Rostovas pie Donas apgabalu Krievijā, no kurienes tālāk nokļūs nemiernieku sagrābtajās Ukrainas teritorijās. “Mēs esam krievi,” viņi saka laikrakstam. “Eiropas Savienībai ir savas priekšrocības, taču mēs, krievi, esam otrās šķiras pilsoņi Latvijā.” Viņi ir pārliecināti: kad Krievija zaudētu savu ietekmi Ukrainā, krieviem Latvijā klātos vēl sliktāk. Visi pieci vīrieši, tostarp Krievijas pilsoņi Aleksandrs un Dmitrijs, par pareizu sauc to, ka demonstranti Maidanā no varas padzinuši bijušo prezidentu Viktoru Janukoviču. Tomēr, viņuprāt, tagad varu Ukrainā sagrābuši ukraiņu nacionālisti – “skaļi krievu nīdēji”. Viņi paši esot nacionālboļševiku ideoloģijas piekritēji. “Viņi ienīst Putinu un oligarhiju un visvairāk – ASV, kuru uzskata par pretinieci krievu varas izpausmēm,” raksta “Die Zeit”. Jaunākajam no piec­nieka ir 24, bet vecākajam 31, un viņi vairākas reizes atkārto, ka nedodas karot par naudu un savu uzturēšanos Ukrainā gribot apmaksāt no līdzekļiem, ko savākuši biedri Maskavā. Uz žurnālistes jautāto, kāpēc viņi kā Putina pretinieki cīnīsies par viņa lietu Donbasā, Aleksandrs teic: “Vispirms mums no savas ietekmes zonas jāaizvāc Rietumu ienaidnieks, pēc tam mēs parūpēsimies par Putinu.”

Laikraksts arī apraksta, ka nacionālboļševiku karotāji ierodas Rostovas apgabalā, kur policijas iecirknī tiek pārbaudīti viņu dokumenti un kaujas ekipējums. “Puiši, mēs nokopēsim jūsu pases, ja jūs tās tur pazaudēsiet,” saka policijas iecirkņa vadītājs Boriss Borisovičs. “Sargiet sevi! Veiksmi!” viņš uzsauc, kad jaunie vīrieši dodas tālāk. Vēlāk viņi nokļūst pierobežā, kur piezvana “biedriem” Ukrainas austrumos. Tad viņi dodas uz stāvlaukumu, kur sagaida transports. Žurnāliste vēsta, ka pēc pāris dienām viņai zvanījis Dmitrijs, kas stāstījis, ka viņi esot “Brīvajā Doņeckas Tautas Republikā”. “Pašlaik viņi ir dzīvi,” rezumē žurnāliste.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Krievi ir otrās šķiras pilsoņi Latvijā? Vai visi pilsoņi nav viena šķira? Patiesībā gribās būt pirmajai jeb pareizāk galvenajai šķirai – krievi paši ir pārākie nacionālisti, aizbrauciet uz Krieviju un mēģiniet parunāt ar akcentu, pamēģiniet samaksāt ar eiro! Pamēģiniet pārcelties uz Krieviju un iegūt pilsonību! Tad redzēsiet īsti nacinālistisku attieksmi un birokrātiju.

 2. Jautājums Reinikam Atbildēt

  Vai Reinika kungam nešķiet, ka arī jauniešu izglītības jautājumi ir jāizvērtē no valsts drošības viedokļa? Šie zēni ir auguši tepat mums blakus, bet ņem rokās ieročus pie 1. izdevības un nešaubos, ka pie 1. izdevības tos pavērsīs ari pret latviešiem. Jūs jau vairāk kā 10 gadus esat Drošības policijas priekšnieks Latvijā, ja jums ir vēl kaut cik sirdsapziņas, tad jums būtu nekavējoties jāatkāpjas.

 3. Krievu derži mordu brutalitāti izraisa viņu mazvērtības kompleksi. Krievijā pašpārliecināti par sevi krievi ar pašcieņu visumā ir mazākums.

 4. Laba ziņa no Ilovaiskas!

 5. GAN PUIŠI SAVU LODI UKRAINĀ SAGAIDĪS

 6. pie Ilovaiskas sodien ukrainas armija nogalinati 500 un ievainnoti 2120 .starp nogalinatiem ir 3 Latvijas.

 7. Simtiem šādu izpalīgu, jau no Krimas okupācijas brīža ,nevar vien sagaidīt Ukrainas krišanu un pēc tam , lai varētu ķerties pie rīkles viņu nīstajiem Baltiešiem, liekot galdā savu pazīstamo fašistu un savu tautiešu aizsargāšanas kārti ! Viņiem vienalga, lai tik varētu nodemonstrēt kurš šai zemē ir saimnieks ! Es ceru, ka Ukrainas armija viņus visus pieliks ,beidzot , pie vietas un pasaulē uzvarēs taisnība !

 8. Cilvēkus ar slimu varaskāri var apturēt tikai Dievs. Ir tāds teiciens kā sauc, tā atsaucās – ja krievi aiz savas uzpūtīgās un sātaniskās lepnības neiemācīsies izturēties pret citiem cilvēkiem ar cieņu, tad viņus neviens necienīs. To viņi ir parādījuši pilnā mērā šeit Latvijā, kur var atļauties uzspiest savu šovinismu un krievu nacismu.

 9. Žēl,ka tie nav Lindermanis,Girss,Gopaņenko – kautgan – ,viņi taču nekaros,bet,kad būs sarīdijuši tautu pret tautu no ciānas augstumiem ŅIRGS.

 10. Ļoti ceru, ka šitie mēsli Latvijā neatgriezīsies.

 11. Atsevišķu krievu jauniešu mazvērtības komplekss – būtu mācījušies

 12. žēl, ka tik maz aizbrauca pakarot! ļoti ļoti žēl…

 13. stulbeni!bet mums vel labak!Latvija paliks mazak ienaidnieku!

 14. “Krievijas pilsoņi Aleksandrs un Dmitrijs” no Latvijas! Mūsu bezzobainās DP dēļ neatkarīgā Latvija kļūvusi par drošu un komfortablu perēkli krievu ( Krievijas pilsoņu!) teroristiem!

 15. krievu nacionālboļševiki, latviešu nacionālboļševiki, latviešu tautības krievu nacionālboļševiki vai internacionālboļševiki?

 16. Žēl,ka dzīvi….

 17. CERAMS, DRĪZ VIŅI BŪS MANOS APSKĀVIENOS!

 18. Nu tad uz nesaredzēšanos!

Draugiem Facebook Twitter Google+