×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Nekas nav sliktāks par labu ābolu gadu. Ciemos ZS “Eglāji” Engures novadā

Foto: Anda KrauzeFoto: Anda Krauze

Uz vaicājumu, vai šis ir bijis ābolu gads, Engures novada Smārdes pagasta zemnieku saimniecības “Eglāji” pārvaldnieks, augļkopis un konsultants Guntis Ofkants jestri atbild: “Mums katrs ir ābolu gads, jo mēs tos audzējam.”

Ābeļdārzs, kas izveidots pakalnītē un aizņem vienpadsmit hektārus, ir pasargāts no salnām. Līdz jūrai ir astoņi kilometri, dārzs atrodas simt metrus virs jūras līmeņa, un siltais gaiss liedz salnām pastrādāt posta darbus. Todien gan apkārtni ieskāvusi migla un mums neizdodas ieraudzīt jūru. Toties ir iespēja aplūkot jauno augļu glabātavu, kas tapusi ar Eiropas fondu atbalstu.

“Šogad varam izbaudīt ērtības. Ir plašas telpas, kurās uzglabāt un šķirot ābolus. Ziemas ābolu šķirnes te glabāsies līdz pavasarim. Jaunā būve ir kooperatīvās sabiedrības “Zelta ābele” īpašums, bet patiesībā jau katrs augļkopis kooperējas pie sevis. Mūsu kooperatīva īstenā būtība slēpjas realizācijā, jo jāspēj lielveikalu tīkliem piegādāt vajadzīgo apjomu. Viens jau nav karotājs. Tas ir liels izaicinājums, jo nekad nevar zināt, kādu daudzumu augļu Rīgas kundes pieprasīs,” stāsta saimnieks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+