×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

“Palink” īpašnieki iesnieguši sūdzību EK pret Latviju

Foto - LETAFoto - LETA

Veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatora SIA “Palink” Lietuvas mātesuzņēmuma lielākais akcionārs “REWE Group” vakar iesniedzis oficiālu sūdzību Eiropas Komisijā (EK) par Latvijas Maksātnespējas likumu, kā arī maksātnespējas procesu Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Palink” pārstāve Velga Ozola, sūdzība iesniegta ar mērķi sākt pārkāpuma procedūru pret Latviju.

“Ja likums, kas pārkāpj Eiropas tiesību aktus, un pretlikumīgā situācija netiek atsaukti, juridiskās sekas būs Eiropas Kopienu Tiesas piemērotas smagas finansiālas sankcijas,” brīdināja “Palink” pārstāve.

“REWE Group” uzskata, ka Latvijas Maksātnespējas likums pārkāpj Eiropas Savienības (ES) tiesību aktus un ES Pamattiesību hartu. Līdz ar to tuvāko dienu un nedēļu laikā finansiāli veselīgam uzņēmumam varētu draudēt izpārdošana.

“Iespējamā “Palink” aktīvu izpārdošana apdraud ne tikai Latvijā ieguldītās investīcijas 123 miljonu eiro (86,1 miljona latu) apmērā, bet arī vairāk nekā 1200 darba vietas. Jau pašlaik novērojams būtisks apgrozījuma kritums “Iki” un “Cento” veikalos,” skaidroja Ozola.

Kompānija apņēmusies izmantot visas juridiskās iespējas un pat iesaistīt Eiropas Kopienu Tiesu.

Kā ziņots, “Palink” tiesas ierosinātā maksātnespēja ir paralizējusi uzņēmuma vadību, tāpēc tiek atcelti paredzētie trīs miljonu latu investīciju plāni Latvijā šogad.

Tiesas pasludinātā maksātnespēja “Palink” rada vismaz 300 000 latu zaudējumus nedēļā.

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa 5.janvārī atzina par maksātnespējīgu veikalu tīklu “Iki” un “Cento” operatoru “Palink”. Par “Palink” administratori apstiprināta Gundega Rozmisa.

Ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Arvīds Kalniņš Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamentā 13.janvārī iesniedza protestu par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas spriedumu.

Tiesa “Palink” maksātnespējas lietu ierosināja pēc privātpersonas Sergeja Guščina pieteikuma. Viņš cesijas ceļā ieguvis no starp “Landekss” un “Palink” 2008.gada 18.septembrī noslēgtā ģenerālbūvuzņēmēja līguma izrietošu prasījumu pret “Palink” par it kā veikto būvdarbu apmaksu.

SIA “Palink” apgrozījums 2010.gadā bija 73 miljoni latu, kas ir par 65,9% vairāk nekā 2009.gadā, kad uzņēmuma apgrozījums bija 44 miljoni latu.

Uzņēmuma zaudējumi samazinājušies par 62,1% – 2010.gadā “Palink” strādāja ar 3,087 miljonu latu zaudējumiem, 2009.gadā uzņēmuma zaudējumi bija 8,13 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+