×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. maijs, 2012
Drukāt

Pamanīti misēkļi “Google Street View” Latvijas kartēs

gogle

Latvijas interneta lietotāji pamanījuši pirmos misēkļus nesen iedarbinātajā “Google” Latvijas karšu skatījumā “Street View”.

Starp kurioziem ir kāda Ventspils Blaumaņa ielas “Street View” fotogrāfija, kur redzams vīrietis un sieviete, cenšoties iekāpt pa kādas mājas logu. Šīs savdabīgās nodarbes laikā sievietei ir noslīdējušas bikses.

Kādam neapmierinātam Latvijas iedzīvotājam izdevies “Google” automašīnai, kas veica “Street View” uzņēmumus, parādīt atkailinātu pēcpusi. Fotogrāfijās redzami arī guļoši un streipuļojoši dzērāji, cilvēki, kas krūmos kārto dabiskās vajadzības, u.tml.

Portāls “Delfi” izsludinājis konkursu, kurā meklē smieklīgākās, jocīgākās un neparastākās fotogrāfijas, kas atrodamas “Street View” karšu režīmā. Cilvēku atsaucība ir liela, un katru dienu tiek publicētas vairākas šādas fotogrāfijas.

Jau ziņots, ka “Google” fotografēšanas mašīnas necenšas apzināti fotografēt cilvēkus nepiedienīgās pozās vai situācijās, taču tas daudzviet pasaulē ir nejauši gadījies un šādi attēli – ceļmalās guloši dzērāji, jokdari, kas tīšam nolaiduši bikses, dabisko vajadzību kārtotāji mežmalā u.tml. – strauji tiek izplatīti sociālos tīklos.

Latvijas pilsētu “Street View” skatījumi no 15.maija ir pieejami, atverot attiecīgo “Google” karti. “Street View” skatījumā var nokļūt, tuvinot “Google” karti līdz zemākajam līmenim un klikšķinot uz “cilvēciņa” simbola, kas parādās vietā kartē, kur notikusi fotografēšana ielu līmenī. Tad rodas iespēja skatīt izvēlēto adresi 360 grādu panorāmā.

“”Street View” satur tikai tos skatus, kurus var redzēt no publiski pieejamām vietām, un aizpludina visus mašīnu reģistrācijas numurus un cilvēku sejas. Jebkurš kartes lietotājs var ziņot par, viņaprāt, nepiemērotiem skatiem, izmantojot funkciju “Ziņot par kļūdu”,” informē “Google”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+