×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Pamazām jāsāk gatavoties vasarai

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Divreiz astotā vieta un viena desmitā – tādi ir Latvijas astoņu vieglatlētu labākie sasniegumi Eiropas čempionātā telpās Zviedrijas pilsētā Gēteborgā.


Pēdējais no mūsu astoņnieka startēja Elvijs Misāns tāllēcēju finālā, kam bija kvalificējies ar astoto labāko rezultātu 7,92 metri. Diemžēl nākamajā vakarā, lai kā cenzdamies, viņš netika tālāk par 7,68 m un astotajā vietā arī palika. Goda pjedestālam bija nepieciešami vismaz 8,07 metri. “LA” jau ziņots, ka Gēteborgā astoto vietu izcīnīja arī Poļina Jeļizarova 3000 m skrējienā un desmito – Laura Ikauniece pieccīņā.

Eiropas čempionātā telpās mūsu vieglatlēti pie medaļām nav tikuši kopš 2002. gada. Tomēr nevar sacīt, ka šoreiz viņi būtu izgāzušies, jo gandrīz visi sasniedza tādus pašus rezultātus kā pašmāju sacensībās, daži pat labākus. Turklāt Latvijas komandai Gēteborgā katrs sava iemesla dēļ nevarēja palīdzēt tās līderi Ro­nalds Arājs, Jānis Leitis, Māris Urtāns, Dmitrijs Jurkevičs un Aiga Grabuste, bet mūsu izcilākā vieglatlēte iepriekšējos trīs gados Ineta Radēviča pirms pāris mēnešiem paziņoja, ka turpmāk vairs netrenēsies un nestartēs.

Medaļas neieguva arī pārējo Baltijas valstu vieglatlēti. Vislabāk veicās Annai Iļjuščenko no Igaunijas, kura augstlēkšanā ar 1,92 m izcīnīja ceturto vietu. Lietuvieši ne reizi neiekļuva finālā. Bagātāko ražu, kā jau sagaidāms, ievāca Krievijas komanda – četras zelta, septiņas sudraba un trīs bronzas medaļas. Otrajā vietā briti 
(4-3-1), trešajā – franči (4-2-3). Goda pjedestālā uzkāpa 19 valstu pārstāvji, čempioni mīt 16 valstīs.

Sacensību sezonu telpās vēl turpina tie mūsu vieglatlēti, kuri studē un trenējas ASV, bet dzimtenē palikušajiem pamazām jāsāk gatavoties startiem brīvdabas stadionos. Dažiem tie pienāks jau nākamās nedēļas beigās Spānijas pilsētā Kastelonā, kur notiks Eiropas ziemas kausu izcīņa šķēpa, diska un vesera mešanā. Sezonas kulminācija vieglatlētiem šogad būs pasaules čempionāts no 10. līdz 18. augustam Krievijas galvaspilsētā Maskavā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+