Mobilā versija
+7.6°C
Laimonis, Laimis, Elva, Elvijs, Elvis
Sestdiena, 29. oktobris, 2016
20. janvāris, 2016
Drukāt

Pamela Andersone Francijas parlamentā nopeļ delikateses “foie gras” ražošanu (1)

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Kanādiešu aktrise un modele Pamela Andersone otrdien nopēlusi delikateses “foie gras” ražošanu un aicinājusi franču patērētājus to nepirkt.

48 gadus vecā Andersone ir starp Holivudas aktīvākajām dzīvnieku tiesību aizstāvēm. Otrdien viņa atbalstīja Francijas parlamenta deputātes likumprojektu, kas paredz aizliegt pīļu un zosu piespiedu barošanu. Pārbarotu mājputnu aknas ir galvenā “foie gras” izejviela.

“Es aicinu Francijas deputātus atteikties no piespiedu barošanas un aicinu Francijas iedzīvotājus to vairs neēst. “Foie gras” ir cietsirdīga luksusa prece, un tās dēļ ik gadu cieš un sāpēs mokās 80 miljoni mājputnu,” sacīja Andersone.

Viņa nodēvēja aknu pastēti par “statusa produktu” un uzsvēra, ka tās ēdāji ignorē “nežēlīgo cietsirdību, ko nākas pārdzīvot putniem”.

Andersone viesojās Francijas parlamenta apakšpalātā Nacionālajā asamblejā, kur pauda atbalstu Zaļo partijas pārstāves Lorensas Abelas ierosinātajam likumprojektam.

Francijā “foie gras” ražo, uzbarojot mājputnus un tādējādi palielinot to aknas. Kopš 2006. gada delikateses ražošana pasargāta kā daļa no Francijas gastronomiskās kultūras mantojuma.

Vācijā un citās Eiropas valstīs mājputnu piespiedu barošana ir aizliegta, taču delikatesi ir atļauts tirgot.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tikpat labi tā zoss varēja ieteikt pārtraukt holivudas blokbāsterus!

Starpkontinentālas mūzikas pērles festivālā "Porta"29. oktobrī izbaudīt spožu pasaules mūzikas mākslinieku sniegumu aicina jau sešpadsmitais pasaules mūzikas festivāls "Porta".
"Šķiršanās formula" režisors: vēlējos izprast, kāpēc pēkšņi izjūk daudzas paraugģimenes (1)Tikko skatītāju uzmanībai un vērtējumam nodots jaunais TV3 seriāls "Šķiršanās formula", kura 11 sērijas kopš septembra beigām skatīsimies reizi nedēļā otrdienās.
Draugiem Facebook Twitter Google+