Pamošanās, pakaļdzīšanās un “VEF Rīga” uzvara 0

“VEF Rīga” basketbolisti šodien vēlreiz pierādīja to, ko viņiem pirms nedēļas Tallinā nozaga tiesneši – Baltijas līgas ceturtdaļfināla spēlē ar 84:78 apspēlēja Tallinas “Kalev” un uzvarēja sēriju ar 2-1.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Laiki iet, vērtības paliek – arī tā var teikt par VEF un “Kalev” cīņām, kuras neraugoties uz dažādiem sastāviem un dažādām iespējām, allaž izvērtušās sīvas vēl no PSRS čempionātu laikiem. Arī tagad uz papīra vai vismaz budžeta ailēs izteikts pārsvars ir Rīgai, bet cīņā par vietu Baltijas līgas četriniekā bija jāspēlē visas trīs spēlēs. Katra no tām izvērtās sīva un arī izšķirošo uzvaru vefiņš nodrošināja tikai pēdējās ceturtdaļas otrajā pusē.

Spēles sākums mūsējiem iznāca pavisam miegains. Īsti nestrādāja uzbrukuma sadarbības, bija kļūdas un laikrādim sākot skaitīt sesto minūti, pretī “VEF Rīga” dega tikai divi gūti punkti. “Kalev” tikmēr jau desmit. Reizēm šāds sākuma izrāviens tiek apēsts kā lācim zemeņoga, bet ne šoreiz. “Kalev” iegūtajā ieķērās ar zobiem un nagiem. Kā par spīti, mūsējiem bumba grozā īsti negāja, kamēr “Kalev” uzbruka ļoti precīzi. Brīžam pat apskaužami , jo īpaši no tālmetienu līnijas. Līdz ko vefiņš tika tuvāk, tā atkal – pāris igauņu veiksmes un viss jāsāk no jauna.

Ja pretiniekam bumbas grozā krīt raitāk, tad bija jāmeklē citi ieroči, ar ko uzvarēt. Gribasspēks, meistarība, cīņa zem groziem. Atlēkušas bumbas uzvarējām – viens no uzvarai nepieciešamajiem basketbola pamata baušļiem tika izpildīts. Raksturs un gribasspēks – to komanda pati atmodināja pārtraukuma apspriedē. Vēl vajadzēja līderus, kuri šajā brīdī komandu pavelk uz priekšu. Atradās arī tie – svarīgākajos brīžos ar savu precizitāti no tālmetienu līnijas pretiniekus iznīcināja Kristaps Janičenoks (četri otrajā puslaikā, turklāt divi pēc kārtas, no 39:45 panākot neizšķirtu) un Sandis Valters. Tā, atkarojot punktu pa punktam, “VEF Rīga” pēdējās ceturtdaļas izskaņā beidzot tika garām un uzvaru no rokām vairs neizlaida. Kaut smagā cīņā, taču kopumā šajā sērijā likumsakarīgu uzvaru.

“Mūsu spēles plāns sākumā pilnībā nestrādāja, trūka agresivitāte abos laukuma galos. Ilgi bija jādzenas pakaļ, tomēr otrajā puslaikā komanda parādīja pavisam citu basketbolu. Ar raksturu, ar gribasspēku izcīnījām šo uzvaru. Kā trenerim šāds spēles scenārijs diez vai ir labākais, taču skatītājiem tas noteikti patika. Paldies visiem, kas bija arēnā – tie ir mūsu uzticamākie līdzjutēji,” spēli komentēja Ramūns Butauts.

“Bijām tuvu uzvarai sērijā, taču to nevar panākt, ja otrajā puslaikā zaudējam 50 punktus. Kā iecerēts nestrādāja mūsu zonas aizsardzība. Spēli salauza Janičenoka četri tālmetieni,” vīlies bija “Kalev” galvenais treneris Aivars Kūsmā. Armands Šķēle piebilda, ka noticis tas, no kā visvairāk baidījušies Tallinā – savu spēli un precizitāti atrada vefiņa snaiperi.

Baltijas basketbola līgas finālturnīrs notiks aprīļa beigās. Uz tā rīkošanu pieteikušies arī “VEF Rīga”. Bet komandai tagad būs brīvāki brīži aplaizīt brūces. Kā ziņojām, pagājušajā nedēļā potītes savainojumu guva Dairis Bertāns, šodien pēc līdziga savainojuma ar pamatīgiem ledus blāķiem pie kājām kliboja Antans Kavaļausks. Ceļgala savainojumu turpina ārstēt vēl viens nesen iegūts papildinājums, talantīgais igaunis Sīms Sanders Vene.

Baltijas līgas finālturnīrā vietu jau nodrošinājuši “VEF Rīga”, “Žalgiris” un “Šiauliai”. Ceturtā komanda tiks noskaidrota BK “Ventspils” un “Lietuvos Rytas” sērijā, kurā pirmo spēli uzvarēja Viļņas klubs. Otrā spēle pirmdien Ventspilī.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Ceturtdaļfināls

“VEF Rīga” – “Kalev” 84:78 (13:22, 31:36, 57:59). Janičenoks 22, Valters 18, Kavaļausks 16, K. Bērziņš 10, Zavacks 6, Miledžs 5, Keins 4, Jahovičs 3, Beilijs; Arbets 16, Uļjanko 15, Falls 13+10AB, Šķēle 12, Dorbeks 6, Tome 4. Sērijā 2-1.