Pamplonas vēršu skrējienā ievainoti seši cilvēki 1

Trešdien, ikgadējo Svētā Fermina svētku vēršu skrējiena sestajā dienā, Spānijas ziemeļu pilsētā Pamplonā ievainojumus guvuši seši cilvēki.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Lasīt citas ziņas

Ievainoti nogādāti vietējā slimnīcā, kuras pārstāvis sacīja, ka pieci no viņiem kontuzēti, bet vienam ir galvas trauma. Nevienu no viņiem nav sabadījis vērsis.

Trešdienas skrējiens ildzis divas minūtes 16 sekundes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz šim šā gada vēršu skrējienos sabadīti pieci cilvēki – četri ASV pilsoņi un viens Spānijas pilsonis.

Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada.

Katru rītu plkst.8 seši cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās. Viņi skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti pilsētas restorānos. Drosminieki skrien līdzās vēršiem, apbruņojušies ar sarullētām avīzēm, tomēr daudzi dalībnieki pārkāpj noteikumus un pieskaras dzīvniekiem ar rokām.

Tiek uzskatīts, ka vēršu skrējieni aizsākušies XVI gadsimtā. Pasākums kļuva slavens, pateicoties Ernesta Hemingveja 1926.gada romānam “Un saule lec”, un tagad uz pilsētu, kurā dzīvo ap 200 000 cilvēku, ik gadu dodas simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules.

Turklāt vēl vairāki miljoni cilvēku pie televīzijas ekrāniem ik gadu vēro atklāšanas ceremoniju un ikrīta vēršu skrējienus.

Bīstamie skrējieni vidēji ilgst nepilnas četras minūtes, un pieredzes bagātākie dalībnieki pirms tā skaita lūgšanu svētajam Ferminam.

Līdzās vēršu skrējieniem svētā Fermina svētki piedāvā arī dejas un daudz, daudz alkohola.
Kopš 1911.gada vēršu skrējienu laikā dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, un pēdējais letālais gadījums bija 2009.gadā, kad vērsis sabadīja kādu 27 gadus vecu spāni kaklā, sirdī un plaušās.