×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2014
Drukāt

Panāk vienošanos par “Citadeles” pārdošanas nosacījumiem

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Panākto vienošanos starp Privatizācijas aģentūru un starptautiskajiem investoriem par Latvijas valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu apstiprinājusi Eiropas Komisija (EK) un otrs akcionārs – Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Viņa apliecināja, ka panākta vienošanās par aizliegumu investoriem tālāk pārdot bankas akcijas divus gadus, un atzīmēja, ka akciju cenu palikusi nemainīga. Valsts par bankas akcijām saņems aptuveni 74 miljonus eiro.

Premjere minēja, ka bankas akciju pārdošanas līgums sastāv no 70 lappusēm. Tālāk Privatizācijas aģentūra šo līgumu nodos Ekonomikas ministrijai, kas to saskaņos ar Finanšu ministriju, Tieslietu ministriju un citām iesaistītajām pusēm. Pēc tam par panākto vienošanos lems valdība – ja Ministru kabinets to neatbalstīs, bankas “Citadele” pārdošanas procesu pārņems EK, kas, pēc Straujumas teiktā, iespējams, varētu tālāk virzīt darījumu ar tiem pašiem nosacījumiem, par kuriem vienojušies investori un Privatizācijas aģentūra.

Savukārt, atbildot uz jautājumu par bankas “Citadele” šā gada peļņu, premjere norādīja, ka tā tiek ieguldīta pamatkapitālā atbilstoši “Parex bankas” restrukturizācijas nosacījumiem.

Jau vēstīts, ka sarunas starp Privatizācijas aģentūru un investoriem par līguma nosacījumiem bija ieilgušas, jo puses nespēja vienoties par atsevišķiem pirkuma līguma nosacījumiem. Tostarp puses nevarēja vienoties par to, pēc cik ilga investori bankas “Citadele” akcijas varēs pārdot tālāk vai veikt publisko piedāvājumu – Latvija vēlējās šo termiņu noteikt vismaz piecus gadus, savukārt investors sākotnēji prasījis viena gada termiņu.

Tāpat ziņots, ka starptautiskā investoru grupa atbilstoši valdības 16.septembra lēmumam varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+