Mobilā versija
0.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
12. decembris, 2015
Drukāt

Panākta vienošanās par globālās sasilšanas ierobežošanu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzes ANO klimata konferencē 195 valstis panākušas vienošanos par cilvēka darbības izraisītās globālās sasilšanas ierobežošanu.

Šī ir pirmā reize, kad visas 195 valstis ir apņēmušās samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzumu, lai nepieļautu globālo sasilšanu, kas pārsniegtu divus grādus pēc Celsija salīdzinājumā ar pirmsindustriālo laikmetu.

Vienošanās daļēji ir tiesiski saistoša, bet daļēji brīvprātīga.

31 lapaspusi garajā vienošanās tekstā teikts, ka klimata izmaiņu radītās briesmas ir daudz lielākas, nekā iepriekš atzīts, un pausta apņēmība samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Francijas ārlietu ministrija Lorāna Fabiusa paziņojums, ka pēc divas nedēļas ilgajām sarunām vienošanās beidzot ir panākta, zālē tika uzņemts ar vētrainām ovācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tu esi dumja!

  2. Šitās muļķības par visām sasilšanām un atdzišanām! Zeme ir dzīvs organisms un tāpec tās klimats ari ir mainigs. Gribētos zināt, kāpēc tad kad bija dinozauri, klimats bija savādāks un tad, kad Latvijas teritoriju klāja sasalums, vai arī tad vainīga bija gāzu emisija? Tas viss ir viens vienīgs izdomājus, lai noslauktu kādu nodokli.

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+