Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
12. decembris, 2015
Drukāt

Panākta vienošanās par globālās sasilšanas ierobežošanu (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Parīzes ANO klimata konferencē 195 valstis panākušas vienošanos par cilvēka darbības izraisītās globālās sasilšanas ierobežošanu.

Šī ir pirmā reize, kad visas 195 valstis ir apņēmušās samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešu daudzumu, lai nepieļautu globālo sasilšanu, kas pārsniegtu divus grādus pēc Celsija salīdzinājumā ar pirmsindustriālo laikmetu.

Vienošanās daļēji ir tiesiski saistoša, bet daļēji brīvprātīga.

31 lapaspusi garajā vienošanās tekstā teikts, ka klimata izmaiņu radītās briesmas ir daudz lielākas, nekā iepriekš atzīts, un pausta apņēmība samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Francijas ārlietu ministrija Lorāna Fabiusa paziņojums, ka pēc divas nedēļas ilgajām sarunām vienošanās beidzot ir panākta, zālē tika uzņemts ar vētrainām ovācijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tu esi dumja!

  2. Šitās muļķības par visām sasilšanām un atdzišanām! Zeme ir dzīvs organisms un tāpec tās klimats ari ir mainigs. Gribētos zināt, kāpēc tad kad bija dinozauri, klimats bija savādāks un tad, kad Latvijas teritoriju klāja sasalums, vai arī tad vainīga bija gāzu emisija? Tas viss ir viens vienīgs izdomājus, lai noslauktu kādu nodokli.

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+