×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Panākta vienošanās par iespējamo kompromisu uzturēšanās atļauju jautājumā (papildināts plkst.21:05)

LETALETA

Izskatās, ka ir panākta vienošanās jautājumā par termiņuzturēšanās atļaujām, šodien pēc “Vienotības” frakcijas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

 

Premjers norādīja, ka rīt, 10.oktobrī, tiks sasaukta ārkārtas koalīcijas sēde, lai šo vienošanos apstiprinātu. Taujāts, vai arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) piekrīt šim iespējamajam risinājumam, valdības vadītājs atbildēja apstiprinoši, piebilstot, ka “gala reakcija” tiks apstiprināta rītdienas koalīcijas sēdē. Arī “Vienotības” frakcija akceptējusi virzību uz šādu vienošanos.

Premjers klāstīja, ka iespējamā vienošanās paredz ierobežojumu 700 darījumiem virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumu gadā, kuru apmērs ir vairāk nekā 0,5 miljoni eiro.

Turpmākajos gados darījumu apjoms pakāpeniski samazināsies par 175, bet 2016.gadā tiks veikta sistēmas pārskatīšana un lemts par tālāko rīcību.

Arī Reformu partija (RP) akceptē Dombrovska izvēli attiecībā uz vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, šodien pēc RP Saeimas frakcijas sēdes žurnālistiem sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters. Viņš norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo vairs nevar ilgāk atlikt budžeta pieņemšanas virzību.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars žurnālistiem skaidroja, ka vienošanās dokuments, pēc VL-TB/LNNK domām, “nav ideāls”, bet ir “absolūtais maksimums”, ko var īstenot šīs valdības sastāvā.

Neatkarīgie deputāti kompromisa vārdā balsošot par vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, lai gan šādu kvotu ieviešanu darījumiem neatbalsta pēc būtības, sacīja neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins. Pašreizējo sistēmu nevajadzētu atcelt līdz pat brīdim, kad pēdējais latvietis būs atgriezies no Īrijas un Anglijas, jo līdzekļi, kurus sagādā nekustamo īpašumu pircēji, nodrošina jaunu darba vietu radīšanu, kas nāk par labu Latvijas iedzīvotājiem, uzskata politiķis.

Taču situācijā, kad budžeta pieņemšana ir tik nozīmīga, pie frakcijām nepiederošie deputāti atbalstīs koalīcijā panākto kompromisu. Šis ir pirmais eiro budžets un nevajadzētu radīt problēmas tā apstiprināšanai, ņemot vērā arī cilvēku satraukumu par gaidāmo inflāciju, skaidroja Olšteins.

Premjers arī žurnālistiem pauda viedokli, ka vēl notiks vienošanās par procedūru, jo līdz šim diskusijas bija par risinājuma būtību.

Valdības vadītājs arī piebilda, ka korektāk būtu ņemt vērā uzņēmēju organizāciju viedokli, bet nacionālā apvienība neesot ieinteresēta šajā viedoklī un “uzskata savu patiesību par vienīgo iespējamo”. Tāpēc arī nācās izšķirties starp budžetu un tajā iekļautajiem svarīgajiem jautājumiem, un “šo vienu nacionālās apvienības vēlmi”, klāstīja Dombrovskis.

Jau ziņots, ka šonedēļ notiek politiskās konsultācijas saistībā ar situāciju koalīcijā. Galvenais jautājums, par kuru nebija panākta vienošanās, ir nacionālās apvienības prasība ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Ņemot vērā, ka vienošanās šajā jautājumā nebija panākta, nacionālā apvienība nepiedalījās Saeimas balsojumā par budžeta projekta nodošanu komisijām, un premjers to uzskata par koalīcijas līguma pārkāpumu.

Pirmdien valdošā koalīcija joprojām nespēja vienoties jautājumā par termiņuzturēšanās atļaujām, jo VL-TB/LNNK nepiekrīt Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvājumam, ko atbalsta gan “Vienotība”, gan neatkarīgie deputāti. EM piedāvājums paredz noteikt 1000 darījumu kvotu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+