Foto: shutterstock

Māksla nav notievēt, bet jauniegūto svaru noturēt. Kā to panākt? 0

Iespējams, no ne viena vien tievētāja būsit dzirdējuši, ka liela māksla nav notievēt, bet gan jauno svaru noturēt. Kā to veiksmīgāk izdarīt, pieredzē savā video dalās Sergejs Doļa, kurš notievēja par 50 kilogramiem. Stāsta Sergejs.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

No sākuma jums jāapzinās, ka svars, līdz kuram jūs notievējāt, nav tas, ar kuru jūs varēsit komfortabli dzīvot līdz dzīves beigām. Ir divu tipu svars:

  1. Minimālais sasniegtais svars – tas ir tas svars, līdz kuram jūs notievējāt un tālāk iegājāt plato fāzē, kurā, lai ko jūs (saprāta robežās) darītu, jūs vairs netievējat.
  2. Minimālais noturamais svars – tas ir svars, kuru jūs komfortabli varat uzturēt līdz dzīves beigām, periodiski uzēdot arī kādu našķi. Piemēram, es notievēju no 127 kilogramiem līdz 77 kilogramiem. Tātad notievēju par 50 kilogramiem. Skaitli “77” uz svariem es esmu redzējis tikai pāris reižu. Noturēt to visu laiku es nevaru. Kad es sāku tievēt, es noteicu minimālo sasniedzamo svaru – 77 kilogramus. Un otro – svaru, ar kuru es dzīvošu līdz dzīves beigām, – 80 kilogramus. Protams, ikdienā cenšos noturēties 78-79 kilogramu robežās. Un, pat ja es kādu reizi apēdīšu ko lieku un “uzresnēšu” līdz 80 kilogramiem, es nebēdāšos. Nevar visu laiku visā sevi ierobežot. Taču, ja pārāk atslābinās, minimālo noturamo svaru var ļoti ātri pārsniegt.
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai tas nenotiktu, jāpieturas pie dažiem likumiem:

  1. Svērties katru dienu. Tas ir ļoti svarīgi. Tiklīdz jūs atmetīsit ar roku – ai, es jau notievēju, cik vēlējos, un tagad varu atslābt un vairs tik ļoti nesekot savam svaram –  viss, uzskatiet, ka esat pazudis. Tā ātri vien varat nemanāmi iegūt par daudz kilogramu. Ja jūsu svari sāk rādīt par diviem kilogramiem vairāk, nekā esat noteikuši savu minimālo noturamo svaru, tad ir pamats sist trauksmes zvanus. Tad jums ir jāapstājas un jāpārslēdzas no režīma “es noturu savu jauno svaru” uz “es atkal tievēju”.
  2. Ēst sēdus pie galda, izmantojot mazus traukus ar maziem ēšanas instrumentiem. Analizēt un apskatīt ēdienu, ko liksit savā mutē.  Katru reizi kaut ko atstāt uz šķīvja.
  3. Nepārēsties un vienmēr palikt vieglā pusbadā. Atcerieties – pārbaudīt, vai jau neesat pārēdies, var ar vienkārša testa palīdzību. Ja jūs varat pēc ēšanas piecelties no galda un pusstundu mierīgi pastaigāties, tātad viss ir kārtībā.
  4. Ēst veselīgu ēdienu, uzņemot ierobežotu kaloriju daudzumu. Iesaku izstrādāt 3 variantus brokastīm, 3 – pusdienām un 8 – vakariņām. Paskaitīt kalorijas katrā no tiem un miksēt pa dienām.
  5. Sekot kopējo uzņemto kaloriju daudzumam ik dienas. Protams, visu atlikušo mūžu skaitīt kalorijas un visu apēsto jums nepietiks spēka. Kādā brīdī jūs jau uz aci varēsit noteikt ēdiena kaloriju daudzumu un pārliecināsit sevi, ka arī bez tā varat palikt slaidi. Kamēr jūs katru dienu sveraties un turaties rāmjos, var šādu atkāpi sev piešķirt, bet, ja svara līkne atkal sāks kāpt uz augšu… nu, jūs sapratāt – atkal ieslēdzam režīmu “es atkal tievēju”.
  6. Nodarboties ar regulāru un spontānu fitnesu. Nepietiek pierakstīties trenažieru zālē – vajag arī uz to iet. Turklāt katru dienu vajag veikt 10 000 soļus vai, vēl labāk – 15 000 soļus, kā to daru es. Un, ja jūs savu acu priekšā redzat trepes un liftu, izvēlei vajadzētu būt acīmredzamai.