×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Panama sola sadarbību ar izmeklēšanu saistībā ar noplūdinātu firmas informāciju

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Panamas valdība svētdien solīja sadarboties ar jebkādu izmeklēšanu, kas tiktu uzsākta saistībā ar noplūdinātu Panamas juridiskās firmas “Mossack Fonseca” informāciju, kura liecina, ka šī firma palīdzējusi pasaules politiķiem un slavenībām slēpt savu mantu no nodokļu iestādēm.

Pasaules mediji, balstoties uz noplūdināto informāciju no “Mossack Fonseca” datu centra, ir publicējuši ziņas par to, ka politiķi un slavenības izmantojuši šo firmu savas mantas slēpšanai nolūkā izvairīties no nodokļiem vai atmazgāt naudu.

“Panamas valdība enerģiski sadarbosies” ar jebkādu izmeklēšanu, ja tāda tiktu uzsākta saistībā ar šo noplūdināto informāciju, teikts valdības paziņojumā.

Paziņojumā piebilsts, ka valdība ir parādījusi “absolūtu apņemšanos nodrošināt caurskatāmību tieslietu un finanšu sektoros” un tai ir
“nulles iecietība” pret jebkādām darbībām, kas neatbilstu šai caurskatāmībai.

Paziņojumā netika minēti konkrēti mediju apgalvojumi ziņās par šo informācijas noplūdi, kā arī netika tieši pieminēts viens no abiem šīs firmas dibinātājiem Ramons Fonseka, kurš ir bijis Panamas prezidenta Huana Karlosa Varelas padomdevējs.

Fonseka svētdien raksturoja šo informācijas noplūdi kā “noziegumu” un “uzbrukumu” Panamai.

“Tas ir noziegums, kriminālnoziegums. Tas ir uzbrukums Panamai, jo zināmām valstīm nepatīk tas, ka mēs esam tik konkurētspējīgi kompāniju piesaistīšanā,” sacīja “Mossack Fonseca” dibinātājs.

Noplūdinātie 11,5 miljoni nodokļu dokumentu liecina par slepeniem ofšoru darījumiem, ko veikuši Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgi, pasaules politiskie līderi un slavenības, tostarp Barselonas futbola zvaigzne Lionels Mesi.

Vācijas laikraksts “Sueddeutsche Zeitung” ieguva šos dokumentus no anonīma avota un dalījās ar citiem pasaules medijiem, izmantojot
Izmeklējošo žurnālistu starptautisko konsorciju (ICIJ).

Noplūdinātie dokumenti par apmēram 140 politiķu slēptiem ofšoru darījumiem attiecas uz gandrīz 40 gadu ilgu periodu. Panamā bāzētajai firmai “Mossack Fonseca” ir biroji vairāk nekā 35 valstīs.

Mediju ziņās saistībā ar šiem dokumentiem apgalvots, ka Putina palīgi “slepeni pārsūtījuši divus miljardus ASV dolāru caur bankām un šaubīgām kompānijām”. Pats Putins šajos dokumentos gan nav nosaukts vārdā.

Šajās ziņās ir minēti 12 esošie vai bijušie valstu vai valdību vadītāji, tostarp Islandes un Pakistānas premjeri, Ukrainas un Ķīnas prezidenti un Saūda Arābijas karalis, un tādas sporta un kino zvaigznes kā Džekijs Čans.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+