×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

“Panamas dokumentu” noplūde Ziemeļvalstīs vissmagāk skārusi “Nordea” (4)

LETALETA

“Panamas dokumentu” noplūde, kas jau tiek dēvēta par pasaulē vērienīgāko, Ziemeļvalstīs vissmagāk skārusi banku “Nordea”, kura, kā tiek pieļauts, palīdzējusi turīgajiem klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas, vēsta zviedru laikraksts “Dagens Industri”.

Laikraksts vēsta, ka šajā informācijas noplūdē par “Nordea” atrodami vairāk nekā 10 000 dokumentu.

Kā liecina medijos nonākušie dokumenti, “Nordea” palīdzējusi saviem klientiem izveidot ofšoru uzņēmumus tā dēvētajās nodokļu patvēruma valstīs. Kopumā “Nordea” piedalījusies 300-400 “čaulas” uzņēmumu izveidē.

Luksemburgā strādājošā “Nordea International Private Banking” pārstāvējusi vairāku savu klientu intereses attiecībās ar uzņēmumiem Panamā.

Jau 2009.gadā banka ieviesa iekšējos noteikumus, kas liek bankai informēt varasiestādes par līdzīgu veida darbībām, skaidro “Nordea” preses pārstāvis Magnuss Nelins. Taču Zviedrijas televīzijas reportieris Joahims Dufermarks vēsta, ka šie noteikumi nav ievēroti, jo šāda veida palīdzība klientiem turpinājusies arī 2010.-2012.gadā.

Vēl nopietnāku šo situāciju padara arī tas, ka šajā periodā “Nordea” līdzīpašniece bija Zviedrijas valdība.

“Nordea” jau publiskojusi paziņojumu, kurā tiek komentēti šie mediju apgalvojumi, bankai uzsverot, ka tā nosoda izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Banka norāda, ka “Nordea International Private Banking” Luksemburgā jau 2009.gada beigās īstenoja pasākumus, lai pasargātu visus klientu noguldījumus un ziņotu par ienākumiem viņu kontos nodokļu iestādēm.

Lai nodrošinātu, ka visas aktivitātes saistībā ar ofšoru struktūrām Luksemburgā pilnībā atbilst bankas politikai, tā vēlreiz īstenos visu šādu struktūru pārskatu, vēsta “Nordea”.

Banka arī skaidro, ka ofšoru struktūras iespējams izmantot kā legālu un administratīvu līdzekli atsevišķiem klientiem ar ļoti sarežģītiem un starptautiskiem biznesiem. Šādos gadījumos “Nordea” nodrošina plašu procesu klāstu, lai nodrošinātu, ka klienti deklarē savus ienākumus nodokļu iestādēm

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Transnacionālo finanšu grupējumu ,,razborkas,,. Kā parasti – pasniegts godīguma un pretkorupcijas mērcē . Un kā vienmēr par to samaksās ieguldītājs vienkāršais. Ja jau – tad vajadzēja pilnīgi visus ofšorus atvērt – atklājumi droši vien pārsteigtu.

 2. Nejaušas nopludes notiek tikai pusaudžu gultās..
  Izmeklējošie un pētošie idioti, kas iedomājas sevi par pētnieciskajiem žurnalistiem, nesaprot, ka viņu rok°ās nonāk tikai tas, kam jānonāk..Ticēt var tikai hakeriem, ar zināmu pielaidi..

  te viens tvīts..
  Ron Paul: “Vai Jūs jau dzirdējāt par “Panamas Papīru” noplūdi aizvadītajā nedēļas nogalē? Runā, ka tā esot lielākā informācijas noplūde kāda nav vēl redzēta, kas parāda finansiālo korupciju starp pasaules politiskajiem un citiem līderiem. Taču liekas dīvaini, ka tikai daļējs arhīvu materiāls, norādot vienīgi uz Vašingtonas pretiniekiem, tika publicēts NATO draudzīgajā Vācu laikrakstā/izdevniecībā. To kontrolē NGO, kuru savukārt lobē un sponsorē USAID un Džordžs Soross. Vai Jūs saskatāt ko dīvainu?”

  • Bravo par šo komentāru! 🙂 Un labākais, ka pirmais rezultats – mēģina praidot Islandi, kura attiecās no dalības E.S. Un uztaiīt tur apvērsimu un jukas. Ar praidistiem.
   Nu patīkami tomēr, ka mūsu sabiedrība nav visa tik bezcerīgi trula kā reizēm liekas pēc komentāriem.

 3. Nordea izdarības skar arī LV, jo šeit arī darbojas filiāles. Ja naudu novirza uz ofšoriem, tad nodarbojas ar naudas atmazgāšanu. Par ko LV ir izteiktas pretenzijas no ES, ka Latvijā darbojošās bankas gadā atmazgā miljardiem Austrumvalstu netīro naudu. Tas ir iemesls, ka LV neienāk nopietni investori. Nordea var būt vienkārši tādā veidā pelna, jeb pelna un grauj LV tautsaimniecības attīstību. Drīzāk otrais variants, jo krīzes laikā bija vienīgā banka, kas nenāca pretī kredītņēmējiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+