×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Panda simulējusi grūsnību, lai dabūtu augļus un bulciņas (1)

Foto: AFPFoto: AFP

Panda Čendu (Ķīna) zoodārzā simulējusi grūsnību, lai dabūtu augļus un bulciņas, ziņo portāls utro.ru.

Čendu izvietotā Lielo pandu izpētes un pavairošanas centra darbinieki bija ļoti iepriecināti, kad sešgadīgā Ai Hina izrādīja grūsnības pazīmes. Pandu pavairošana ir sarežģīts uzdevums, tādēļ tika nolemts Ai Hinu dokumentēt filmā līdz pat mazuļa piedzimšanai. Taču šai pandai šajā brīdī nebija lemts kļūt par zvaigzni – visai drīz noskaidrojās, ka viņa savu stāvokli tikai imitējusi.

Zoodārza darbinieki skaidro, ka pandām nebrīvē visai bieži gadās t.s. “iedomu” grūtniecība, taču šajā gadījumā runa esot par apzinātu apmānu. Lieta tāda, ka Čendu Lielo pandu centrā grūtnieces tiek ievietotas īpašā nodaļā ar lielākām ērtībām – tur mītnēs darbojas kondicionieris, topošās māmiņas saņem papildus rūpes, kā arī labāku pārtiku – bambusu, augļus un arī bulciņas. Ievērojot šīs atšķirības, pandas sāk atdarināt grūsno sugasbiedreņu izturēšanos.

Interesanti, ka Ai Hina ne tikai kļuva mazkustīgāka un atsacījās no pārtikas, kas raksturīgi lielajiem pandām grūsnības sākuma periodā, bet viņai arī mainījās hormonu līmenis. Taču, pandu rūpīgāk izmeklējot, noskaidrojās, ka viņa tomēr negaida mazuli, un divus mēnešus vēlāk arī hormonu līmenis bija atgriezies normā.

Tad zoodārza darbinieki Ai Hinu novietoja atpakaļ kopējā voljērā, bet kameras pārcēla pie citas lielo pandu mātītes Mao Mao, kurai patiešām nesen piedzimis mazulis…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.4
Alūksne +13.0
Daugavpils +16.4
Saldus +15
Liepāja +18.4
Jelgava +16
Ventspils +16.4
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +16
+16
+11
+8
Draugiem Facebook Twitter Google+