×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Paņemt līdzi daļiņu Latvijas kultūras

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau pirmajās minūtēs pēc tautumeitu ierašanās Rātslaukumā ap viņām izveidojas ieinteresētu tūristu loks. Visi steidz krāšņi tērptās meitenes iemūžināt fotogrāfijās, daudzi vēlas fotografēties ar viņām kopā. Te sastopu tūristus no Zviedrijas, Vācijas, Šveices, Spānijas, Ķīnas, ASV un Āfrikas. Viņi ļoti priecājās par tautastērpu demonstrāciju, daudziem tie šķiet neredzēti un savdabīgi. 


Vakar Rīgā tika sākts jauns projekts, kura ietvaros Rātslaukumā, Doma laukumā un pie Brīvības pieminekļa tūristiem, kā arī vietējiem interesentiem ir iespēja fotografēties kopā ar meitenēm, kas tērpušās seno lībiešu, Nīcas, Ziemeļvidzemes un Lielvārdes tautastērpos. Etnogrāfisko leļļu ražotāja “Latvju lietas” pārstāve Ieva Nikoleta Dāboliņa, kas ir viena no idejas autorēm, arī pati piedalās tērpu demonstrācijā. Viņa skaidro, ka turpmāk būs pieejami arī bukleti, kuros atrast informāciju par katru tērpu. Ieva sapratusi, ka etnogrāfiskās lelles nevar atļauties katrs tūrists, bet nacionālo skaistumu iespējams piedāvāt arī citādā veidā – ļaujot tērpus iemūžināt par brīvprātīgiem ziedojumiem un tā par suvenīru paņemt līdzi daļiņu no Latvijas kultūras. Tā arī radās šī ideja, kuru īstenot palīdz tautastērpu centrs “Senā klēts”. “Mana misija šai pasākumā ir parādīt, cik mums, latviešiem, pieder milzīgas vērtības, ar kurām iziet pasaulē. Tūristi šeit brauc meklēt vietējo kultūru, nevis Ameriku vai Angliju,” teic Ieva.

Huans no Spānijas ieradies kopā ar tūristu grupu, kura katru gadu dodas apskatīt kādu Eiropas zemi. Šogad tā ir Latvija. “Esmu šeit pirmo reizi un esmu pārsteigts par to, cik šeit daudz skaistu sieviešu – fantastiski. Interesanta šķiet arī atšķirīgā vide – ēdiens, kultūra un skaistā arhitektūra,” stāsta Huans. Viņam ļoti patīkot tradicionālo tērpu demonstrēšana Rātslaukumā. Saglabāt un vēstīt citiem par savu kultūru esot svarīga misija. Pēc kopīgas fotografēšanās meitenes viņam arī pastāstījušas, ka ikkatrs tērps nāk no cita Latvijas novada.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+