×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. decembris, 2012
Drukāt

Paneta: ASV saglabās “spēcīgu klātbūtni” Tuvajos Austrumos

Foto - AFPFoto - AFP

ASV saglabās “spēcīgu klātbūtni” Tuvajos Austrumos, neraugoties uz faktu, ka ASV galveno uzmanību turpmāk plāno veltīt Āzijai, vizītē Kuveitā apliecināja Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Leons Paneta.

Lai gan ASV lielāko daļu savas jūras flotes plāno izvietot Āzijas un Klusā okeāna reģionā, Paneta uzsvēra, ka nozīmīga Savienoto Valstu spēku daļa tiks paturēta Tuvajos Austrumos. “Es varu jums garantēt, ka Savienotās Valstis ir pietiekami spēcīgas, lai mēs varētu saglabāt spēcīgu klātbūtni Tuvajos Austrumos, kā arī Klusajā okeānā,” uzsvēra ministrs.

Vienlaikus Paneta atzina, ka ASV nākas būt “elastīgām”, plānojot savu spēku izvietošanu laikā, kad nākas veikt taupības pasākumus, turklāt aptuveni divus mēnešus Tuvajos Austrumos būs dislocēts tikai viens ASV lidaparātu bāzes kuģis, jo otram – “USS Nimitz” – tiks veikti remontdarbi. Tuvo Austrumu reģionā izvietoti teju 50 tūkstoši militārpersonu un arī karakuģi. “Taču galu galā esmu pārliecināts, ka mēs varēsim uzturēt kuģus un spēkus, kas nepieciešami, lai mēs varētu reaģēt uz jebkāda veida iespējamību,” piebilda Paneta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+