Blūms fantastiski uguņo Saragosā; Strēlniekam iespaidīga debija “Olympiacos” 0

Trešdienas vakarā basketbola laukumā no Krievijas austrumiem līdz pat Spānijai basketbola laukumos ar savu meistarību spīdējuši Latvijas spēlētāji.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi

Spānijas čempionātā fantastisku vakaru aizvadīja Jānis Blūms, kurš “Zaragoza” komandas pirmajā mājas spēlē pret spēcīgo “Gran Canaria” iemeta septiņus tālmetienus un kopā guva 26 punktus! Tieši Blūma lieliskā spēle un precizitāte noturēja dzīvas Saragosas cerības uz panākumu. Turklāt vairākkārt – pirmajā puslaikā mājinieki atspēlēja 15 punktu deficītu, otrajā puslaikā divreiz pa desmit punktiem. Pēdējās minūtes sākumā bija neizšķirts, tomēr svarīgākajā brīdī viens strīdīgs soģu lēmums un pašu zem sava groza neizcīnīta atlēkusī bumba uzvaras kausus nosvēra viesu labā.
“Gran Canaria” komandā Anžejs Pasečņiks trāpīja četrus no pieciem metieniem, tomēr spēles izšķirošajos brīžos laukumā bija čehu centrs Ondržejs Baldvins.

“Fuenlabrada” sastāvā izbraukuma spēlē Andorā pie otra lielākā spēles laika (29 minūtes) un 10 punktiem tika Latvijas izlases spēka uzbrucējs Rolands Šmits. Spēle bija īsts trilleris – pagarinājuma izskaņāmājinieki ar tālmetienu izvirzījās vadībā, tomēr kādreiz “VEF Rīga” spēlējušais meksikānis Pako Kruzs četrās sekundēs paspēja atbildēt ar precīzu uzvaras metienu – 95:94.

Mārtiņš Laksa Santjago de Kompostelas “Obradoiro” komandā izbraukumā pret Spānijas čempioniem “Valencia” pirmo reizi devās komandas sākuma sastāvā, mača sākumā guva piecus punktus, visā spēlē astoņus un tika pie ļoti solīda 23 minūšu spēles laika.

Sportiskā līmeņa un klubu finansiālo iespēju ziņā arvien tuvāk Eiropas elites līmenim tuvojas Lietuvas čempionāts jeb LKL. Tur par līderiem ar piecām uzvarām piecās spēlēs izrāvusies Artūra Štālberga trenētā Paņevēžas “Lietkabelis”, kas trešdien ar 88:76 pārspēja citu ambiciozu komandu un FIBA Čempionu līgas dalībnieci Klaipēdas “Neptunas”, kas pirms dažām dienām pārspēja “Žalgiri”. Žanis Peiners šoreiz nebija starp rezultatīvākajiem, taču atdeva astoņas rezultatīvas piespēles, turklāt ar viņu laukumā “Lietkabelis” guva par 21 punktu vairāk kā pretinieki.

Spoži pirmo oficiālo spēli Grieķijas granda “Olympiacos” rindās aizvadījis Jānis Strēlnieks, kausa izcīņas mačā trāpīja visus četrus tālmetienus un ar 16 punktiem kļuva par Pireju kluba rezultatīvāko spēlētāju.

MŪSĒJIE ĀRZEMĒS
LIETUVA.
“Lietkabelis” (treneris Artūrs Štālbergs) – “Neptunas” 88:76, Žanis Peiners (26 min) 7+8RP+4AB. “Pieno žvaigždes” – “Dzūkija” 95:73, Artūrs Ausējs (20 min) 7+3RP; viesos Andrejs Šeļakovs (14 min) bez punktiem, 4AB.
SPĀNIJA. “Zaragoza” – “Gran Canaria” 95:99, Jānis Blūms (25 min) 26 (3p. 7/10, rezultatīvākais); viesos Anžejs Pasečņiks (14 min) 8+2AB. “Obradoiro” – “Valencia” 67:80 viesos, Mārtiņš Laksa (23 min) 8+2AB. “Fuenlabrada” – “Andorra” 95:94 (pag.) viesos, Rolands Šmits (29 min) 10+3AB.
GRIEĶIJA. Kausa izcīņa, “Olympiacos” – “Faros Larissa” 97:67 viesos, Jānis Strēlnieks (20 min) 16 (3p. 4/4, rezultatīvākais)+3RP.
FIBA EIROPAS KAUSS. Kvalifikācija, “Parma” (treneris Nikolajs Mazurs) – “Le Portel” 74:74.
KRIEVIJA. Superlīga, “Spartak-Primorje” – “Temp Revda” 69:70 viesos, Artjoms Butjankovs (32 min) 16+7AB.