Mobilā versija
Brīdinājums +13.3°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Kā starptautiskā situācija iespaido vasaras ceļotāju galamērķus?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Laura Reitere, “Jēkaba aģentūras” ceļojumu konsultante: “Cilvēki vairs nevēlas doties uz Turciju. Neraugoties uz to, ka šobrīd ļoti laba cena čarterreisiem uz Turcijas kūrortiem, cilvēki vienkārši baidās to izmantot. Pērn šajā laikā cenas bija krietni augstākas. Un saprotams, ka šādā veidā pakalpojumu sniedzēji cenšas pievilināt iebaidītos klientus. Vairākums šobrīd izvēlas alternatīvus galamērķus un dodas uz Grieķijas salām, Itāliju, pieprasīti kļuvuši Bulgārijas un Horvātijas kūrorti.”

 

Rolands Birģelis, “Tez Tour” ceļojumu aģentūru menedžeris: “Raugoties uz to, kas pēdējā laikā noticis, jāteic – brīnumainā kārtā, bet cilvēki tagad visvairāk rezervē tieši ceļojumus uz Turcijas kūrortiem. Tikai daži nolēmuši mainīt lidojuma datumu, taču pagaidām neviens vēl nav atteicies. Lai cik tas dīvaini būtu, pēdējās dienās pat daži klienti, kas pirms tam bija rezervējuši ceļojumu uz Bulgāriju un Krētu, nolēma mainīt galamērķi uz Antalju. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā patērē Krievijas medijus, un Kremļa nemitīgā propaganda, kas vērsta pret Turciju, ir iesēdusies viņu prātos. Tai sekojošā Erdogana atvainošanās Maskavai un Putina paziņojums atcelt Krievijas tūrisma ierobežojumus uz Turciju acīmredzot cilvēkiem daudz ko nozīmē. Tanī pašā laikā jāatceras, ka Stambulā un Ankarā nemitīgi notikuši kaut kāda veida nemieri un, visticamāk, tā tas arī turpināsies. Taču pilsētas ir tik milzīgas, ka pat vietējie taksisti nezina, kur tās sākas un kur beidzas. Turklāt kūrortos parasti viss ir mierīgi. Patiesībā neizmantot šā brīža cenas ceļojumiem uz Turciju ir muļķīgi. Vairākumā viesnīcu tās ir samazinātas, tāpat tur ir lēta degviela un citi pakalpojumi. Cilvēki ļoti aktīvi dodas arī uz Grieķijas, Bulgārijas, Itālijas un Spānijas kūrortiem.”

 

Arta Mende, “Impro ceļojumu” klientu apkalpošanas un informācijas daļas vadītāja: “Piesardzīgāk izvēlas braucienus uz Turciju, Grieķiju, pārdomā, vai doties ceļojumos caur lielākajām lidostām. Tomēr, es teiktu, ka pamatā cilvēki saprot, ka terorisms ir visaptverošs, tāpēc, izvērtējot reālo situāciju, uz visu raugās mierīgāk. Der atcerēties populāro teicienu – kam ķieģelis uzkritīs, tas nekad nenoslīks. Piemēram, pēc pagājušonedēļ notikušajiem sprādzieniem Stambulas lidostā nākamajās dienās nebija neviena klienta zvana saistībā ar to. Iespējams, cilvēki sāk uz to raudzīties kā uz kaut ko ierastu, un šis fakts gan šausmina. Ziemas periodā bija jūtama izteiktāka piesardzība, un tad straujāk nokomplektējās Baltijas braucieni, pēc laika aktuālāki kļuva ceļojumi ar autobusiem, izvairoties no lidošanas. Tomēr mūsu pieredze rāda, ka visi satraukumi, kas radušies kopš pērnā gada nogales, ilguši aptuveni trīs mēnešus. Redzot, ka dzīve neapstājas, vairākumam cilvēku panika un bailes pagaist. Noteikts loks, protams, atsakās no došanās uz nemieru skartajām valstīm vai to atliek, daļa nomaina galamērķi, bet tas nenotiek masveidā. Tomēr jāsaprot, ka arī tūrisma kompānijas neriskē ar cilvēku drošību. Līdz ko parādās kādi nopietni signāli, kas liecina par reālu apdraudējumu, – braucienus atceļam.”

 

Kitija Reinfelde, “Kolumba” direktore: “Protams, notikumi un drošība pasaulē ļoti tieši ietekmē ceļotāju galamērķu izvēli. Turcija, kas iepriekš ļoti daudzus gadus bijis pats populārākais atpūtas ceļojumu galamērķis, šobrīd popularitātē zaudē Grieķijas kūrortiem. Tāpat ļoti iecienītas valstis ir Spānija, Itālija, Horvātija un Bulgārija. Šogad mēs saviem klientiem piedāvājam ceļojumus arī uz Maltu, Sardīniju un Kipru. Lai gan patlaban vislielākā interese ir par atpūtu Grieķijā, daudzi joprojām izvēlas apmeklēt arī Turcijas kūrortus, jo tur cenas kritušās aptuveni par 25%. Ņemot vērā augošo pieprasījumu pēc atpūtas iecienītajā Krētas salā, šogad ir arī vairāki jauni ceļojumi uz citām Grieķijas salām.”

 

UZZIŅA

Latvijas iedzīvotāju 
ceļojumi uz ārvalstīm

* Pērn Latvijas iedzīvotāji devās 477,5 tūkst. vienas dienas braucienos uz ārvalstīm, kas ir par 1,4% mazāk nekā gadu iepriekš; 53% no visiem braucieniem bija uz Lietuvu.

* 2015. gadā Latvijas iedzīvotāji devās 1,24 milj. braucienos ar nakšņošanu uz ārvalstīm, kas ir par 8,8% mazāk nekā 2014. gadā.

* Nakšņošana viesnīcās visbiežāk izvēlēta, apmeklējot Turciju, Franciju, Itāliju, Spāniju, Igauniju un Lietuvu. Pie radiem un draugiem visbiežāk nakšņots, apmeklējot Baltkrieviju (79%), Apvienoto Karalisti (76%), Krieviju (60%) un Norvēģiju (54%).

Avots: Centrālā statistikas pārvalde, 
dati par 2015. gadu.

Pievienot komentāru

Franks Gordons: Iegansts raganu medībām (17)Paziņo deviņus paņēmienus, ar kuriem ASV apdraudot Krievijas suverenitāti.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (17)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+