Mobilā versija
+17.7°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Kā starptautiskā situācija iespaido vasaras ceļotāju galamērķus?

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Laura Reitere, “Jēkaba aģentūras” ceļojumu konsultante: “Cilvēki vairs nevēlas doties uz Turciju. Neraugoties uz to, ka šobrīd ļoti laba cena čarterreisiem uz Turcijas kūrortiem, cilvēki vienkārši baidās to izmantot. Pērn šajā laikā cenas bija krietni augstākas. Un saprotams, ka šādā veidā pakalpojumu sniedzēji cenšas pievilināt iebaidītos klientus. Vairākums šobrīd izvēlas alternatīvus galamērķus un dodas uz Grieķijas salām, Itāliju, pieprasīti kļuvuši Bulgārijas un Horvātijas kūrorti.”

 

Rolands Birģelis, “Tez Tour” ceļojumu aģentūru menedžeris: “Raugoties uz to, kas pēdējā laikā noticis, jāteic – brīnumainā kārtā, bet cilvēki tagad visvairāk rezervē tieši ceļojumus uz Turcijas kūrortiem. Tikai daži nolēmuši mainīt lidojuma datumu, taču pagaidām neviens vēl nav atteicies. Lai cik tas dīvaini būtu, pēdējās dienās pat daži klienti, kas pirms tam bija rezervējuši ceļojumu uz Bulgāriju un Krētu, nolēma mainīt galamērķi uz Antalju. Liela daļa Latvijas iedzīvotāju ikdienā patērē Krievijas medijus, un Kremļa nemitīgā propaganda, kas vērsta pret Turciju, ir iesēdusies viņu prātos. Tai sekojošā Erdogana atvainošanās Maskavai un Putina paziņojums atcelt Krievijas tūrisma ierobežojumus uz Turciju acīmredzot cilvēkiem daudz ko nozīmē. Tanī pašā laikā jāatceras, ka Stambulā un Ankarā nemitīgi notikuši kaut kāda veida nemieri un, visticamāk, tā tas arī turpināsies. Taču pilsētas ir tik milzīgas, ka pat vietējie taksisti nezina, kur tās sākas un kur beidzas. Turklāt kūrortos parasti viss ir mierīgi. Patiesībā neizmantot šā brīža cenas ceļojumiem uz Turciju ir muļķīgi. Vairākumā viesnīcu tās ir samazinātas, tāpat tur ir lēta degviela un citi pakalpojumi. Cilvēki ļoti aktīvi dodas arī uz Grieķijas, Bulgārijas, Itālijas un Spānijas kūrortiem.”

 

Arta Mende, “Impro ceļojumu” klientu apkalpošanas un informācijas daļas vadītāja: “Piesardzīgāk izvēlas braucienus uz Turciju, Grieķiju, pārdomā, vai doties ceļojumos caur lielākajām lidostām. Tomēr, es teiktu, ka pamatā cilvēki saprot, ka terorisms ir visaptverošs, tāpēc, izvērtējot reālo situāciju, uz visu raugās mierīgāk. Der atcerēties populāro teicienu – kam ķieģelis uzkritīs, tas nekad nenoslīks. Piemēram, pēc pagājušonedēļ notikušajiem sprādzieniem Stambulas lidostā nākamajās dienās nebija neviena klienta zvana saistībā ar to. Iespējams, cilvēki sāk uz to raudzīties kā uz kaut ko ierastu, un šis fakts gan šausmina. Ziemas periodā bija jūtama izteiktāka piesardzība, un tad straujāk nokomplektējās Baltijas braucieni, pēc laika aktuālāki kļuva ceļojumi ar autobusiem, izvairoties no lidošanas. Tomēr mūsu pieredze rāda, ka visi satraukumi, kas radušies kopš pērnā gada nogales, ilguši aptuveni trīs mēnešus. Redzot, ka dzīve neapstājas, vairākumam cilvēku panika un bailes pagaist. Noteikts loks, protams, atsakās no došanās uz nemieru skartajām valstīm vai to atliek, daļa nomaina galamērķi, bet tas nenotiek masveidā. Tomēr jāsaprot, ka arī tūrisma kompānijas neriskē ar cilvēku drošību. Līdz ko parādās kādi nopietni signāli, kas liecina par reālu apdraudējumu, – braucienus atceļam.”

 

Kitija Reinfelde, “Kolumba” direktore: “Protams, notikumi un drošība pasaulē ļoti tieši ietekmē ceļotāju galamērķu izvēli. Turcija, kas iepriekš ļoti daudzus gadus bijis pats populārākais atpūtas ceļojumu galamērķis, šobrīd popularitātē zaudē Grieķijas kūrortiem. Tāpat ļoti iecienītas valstis ir Spānija, Itālija, Horvātija un Bulgārija. Šogad mēs saviem klientiem piedāvājam ceļojumus arī uz Maltu, Sardīniju un Kipru. Lai gan patlaban vislielākā interese ir par atpūtu Grieķijā, daudzi joprojām izvēlas apmeklēt arī Turcijas kūrortus, jo tur cenas kritušās aptuveni par 25%. Ņemot vērā augošo pieprasījumu pēc atpūtas iecienītajā Krētas salā, šogad ir arī vairāki jauni ceļojumi uz citām Grieķijas salām.”

 

UZZIŅA

Latvijas iedzīvotāju 
ceļojumi uz ārvalstīm

* Pērn Latvijas iedzīvotāji devās 477,5 tūkst. vienas dienas braucienos uz ārvalstīm, kas ir par 1,4% mazāk nekā gadu iepriekš; 53% no visiem braucieniem bija uz Lietuvu.

* 2015. gadā Latvijas iedzīvotāji devās 1,24 milj. braucienos ar nakšņošanu uz ārvalstīm, kas ir par 8,8% mazāk nekā 2014. gadā.

* Nakšņošana viesnīcās visbiežāk izvēlēta, apmeklējot Turciju, Franciju, Itāliju, Spāniju, Igauniju un Lietuvu. Pie radiem un draugiem visbiežāk nakšņots, apmeklējot Baltkrieviju (79%), Apvienoto Karalisti (76%), Krieviju (60%) un Norvēģiju (54%).

Avots: Centrālā statistikas pārvalde, 
dati par 2015. gadu.

Pievienot komentāru

Māris Antonevičs: Pirmais eksāmens KNAB vadītājam. Pagaidām teorētisks... (12)Par "oligarhu sarunām" vairāk taisnošanās nekā pārliecības par rīcību.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pie domes durvīm manītas lāča pēdas

Vakar Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts partijas “Saskaņa” saraksta līderis Andrejs Elksniņš. Arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja amatā atkārtoti ievēlēts “Saskaņas” saraksta līderis Aleksandrs Bartaševičs. Līdz ar to šobrīd “Saskaņa” nonākusi pie abu Latvijas lielāko pilsētu – Rīgas un Daugavpils, kā arī Rēzeknes vadības grožiem. Jūrmalā “Saskaņa” veido koalīciju ar ZZS.

Partija “Saskaņa” maksimāli izmantojusi to, ka atrodas opozīcijā un nepiedalās valsts pārvaldē, tādēļ partijas nākšana pie varas lielākajās Latvijas pilsētās ir likumsakarīga, šādu viedokli aģentūrai LETA paudis politologs Filips Rajevskis. Viņš gan to neuztver kā nopietnu atspēriena punktu gaidāmajās Saeimas vēlēšanās: “”Saskaņa” ir bijusi ļoti konsekventa, jo nelauž līgumu ar partiju “Vienotā Krievija”, aktīvi uzstāj uz attiecībām ar Krieviju un nemainīgi negatīvi attiecas pret Latvijas līdzdalību NATO. Šī būs tā robeža, kas “Saskaņai” kā kreisajiem neļaus pilnīgi izpausties, jo, lai gan cilvēkiem varētu patikt kaut kādi ideoloģiski punkti viņu programmā, tomēr nedomāju, ka vairākums cilvēku ir tik prokrieviski orientēti.”

Vai iedzīvotāju ienākuma nodoklim jānosaka lielāka progresivitāte?
Juris Jansons: Valodu lielu dara cilvēki (4)Man ir patiess gods būt starp tiem dažiem miljoniem, kuri var domāt, runāt un klausīties latviešu valodā.
Juris Lorencs: Globālo sasilšanu gaidot (7)Cīņā par zaļajām idejām aktīvi līdzdarbojas arī dažādu interešu lobiji
Draugiem Facebook Twitter Google+