×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Pansionātu “Ezerkrasti” šobrīd negrasās slēgt renovācijai

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Kāda nākotne paredzēta pansionātam “Ezerkrasti” Berģos? Radinieks, kuru nesen apmeklēju, bija satraukts, ka, iespējams, šo sociālās aprūpes centru slēgs renovācijai, lai pēc tam tajā izmitinātu turīgākus seniorus, kas spējīgi maksāt krietni lielāku mēneša maksu. Kad paredzēta veco cilvēku pārvietošana? Kārlis Eglītis Rīgā

Atbild Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu departamenta vecākā eksperte Egita Dorožkina: “Valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” (VSAC “Rīga”) filiālē “Ezerkrasti” ir izvietotas divas ēkas, no kurām pansionāta ēkā tiek sniegti pakalpojumi ne vien tām personām, kurām ir tiesības uz valsts finansēto ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanu (personas ar smagiem garīga rakstura traucējumiem), bet arī pensijas vecuma personām un invalīdiem ar fiziska rakstura traucējumiem, kuras saņem pašvaldības finansētu pakalpojumu vai to pērk privāti. Lielākā daļa no minētajām personām ir Rīgas pašvaldības iedzīvotāji.

Pašvaldībai saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 9. panta pirmo daļu ir jānodrošina iespēja pakalpojumu saņemšanai tām personām, kuras pašvaldības administratīvajā teritorijā ir deklarējušas savu pamatdzīvesvietu.

VSAC “Rīga” pakalpojuma cenu nosaka Ministru kabineta 2013. gada 24. septembra noteikumi nr. 901 “Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestāžu maksas pakalpojumu cenrādis”. 2014. gada decembrī VSAC “Rīga”, piedaloties Rīgas domes Labklājības departamenta izsludinātajā iepirkumā, neieguva tiesības uz pakalpojumu sniegšanu no 2015. līdz 2017. gadam. Tādējādi gadījumā, ja klients vēlas turpināt pakalpojumu saņemšanu VSAC “Rīga” filiālē “Ezerkrasti”, klientam vai tā apgādniekam ir pienākums samaksāt par saņemtajiem pakalpojumiem tajā atbilstoši cenrādī noteiktajai pakalpojuma cenai.

Līdz ar to Labklājības ministrija ir uzdevusi VSAC “Rīga” informēt klientus par iespēju pakalpojumu sniedzēju maiņai un vērsties Rīgas Sociālajā dienestā, kas izvērtēs katra klienta gadījumu atsevišķi un tad lems par turpmāku pakalpojumu nodrošināšanu un samaksu, jo atbilstoši minētā likuma 8. panta 4. punktam: ja klients vai viņa apgādnieks nespēj samaksāt par sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas pakalpojumu, pakalpojuma izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Prognozējot maksas pakalpojumu saņēmēju skaita samazinājumu, VSAC “Rīga” filiālē “Ezerkrasti” pansionāta ēkā ir plānots palielināt valsts finansēto vietu skaitu personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem.

Šobrīd netiek plānota filiāles “Ezerkrasti” pansionāta ēkas slēgšana renovācijas darbiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+