×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
6. jūlijs, 2017
Drukāt

Panteļējevs no Bergmaņa aizrotēts pie Čakšas (21)

Foto-LETAFoto-LETA

No 5. jūlija veselības ministres Andas Čakšas biroju vadīs bijušais Aizsardzības ministrijas (AM) parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs (attēlā). Kopš gada sākuma ministrei nebija oficiāla biroja vadītāja, bet formāli to darīja viņas padomniece ekonomikas jautājumos Alīda Vāne, kurai 30. jūnijs bija pēdējā darba diena ministrijā.

Kaut gan Panteļējevs publiski sacījis, ka AM parlamentārā sekretāra amatu atstāj brīvprātīgi pēc abu pušu vienošanās privātu motīvu dēļ un ka nekādu konfliktu ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani viņam neesot, tomēr neoficiāli izskanējis, ka vieta pēc atsevišķu ārpus ministrijas esošu politisko personu norādījuma bija jāatbrīvo Viesturam Sileniekam, kurš tāpat kā Panteļējevs pārstāv Latvijas Zaļo partiju. Sileniekam tādējādi tikšot nodrošināts tramplīns augstākam lēcienam viņa karjerā, bet Panteļējevs pārvietots uz ZZS apsaimniekoto Veselības ministriju.

Panteļējevam, kuram ir liela pieredze nacionālās drošības jautājumos, strādājot par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju, Informācijas analīzes dienestā, Satversmes aizsardzības birojā un arī pietiekami liela darba pieredze valsts pārvaldē, tagad būs jāplāno, jāorganizē un jākoordinē veselības ministres darbs, jāveido sadarbība ar citām valsts un arī pašvaldību iestādēm, kā arī starptautiskajām organizācijām.

Veselības ministre informēja, ka viņa uzrunājusi Panteļējevu biroja vadītāja amatam, jo saņēmusi labas rekomendācijas no aizsardzības ministra gan par Panteļējeva analītiskajām spējām, gan arī pieredzi valsts pārvaldē.

Panteļējevs skaidroja pavērsienus savā dzīvē ar jauniem izaicinājumiem pēc trim darba gadiem Aizsardzības ministrijā. “Veselības aprūpes joma mani nedaudz baida, jo tajā ir ļoti daudz problēmu, tāpēc lūdzu mani pirmās divas nedēļas netraucēt, lai varu iedziļināties būtiskākajos jautājumos,” sacīja biroja vadītājs.

Panteļējevs savas zināšanas drošības jautājumos varētu likt lietā valsts lielākajā daudzprofilu ārstniecības iestādē Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur ik pa laika notiek speciālo spēku militārās mācības, lai pārbaudītu šīs ārstniecības ie­stādes gatavību ārkārtas situācijās visos līmeņos. Tur vēl ir daudz darāmā, lai pastāvīgi uzturētu slimnīcas gatavību reaģēt katastrofu situācijās.

Kā liecina A. Pantaļējeva amatpersonas deklarācija, viņa alga Aizsardzības ministrijā bija 2,8 tūkstoši eiro, un viņš sacīja, ka līdzīga tā būs arī jaunajā amatā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Man tomēr jautājums Panteļejevam: kā tad tur palika ar to Latvenergo 3mlj lietu? Un kurš solījās, ka apēdīs savu hūti, ja neatklās šo 3mlj lietu?

 2. Kapēc?! Mums ministriju pietiek! Latvija nav ne Šveice,ne Luksemburga,Rumānija vai Ungārija ar tikai 7-8 ministrijām!

 3. Nekas nav mainījies Atbildēt

  Pēc ierastās shēmas: Kur partija sūta!

 4. Šitas gan bija jārotē uz pensiju.

 5. Jā! Ko tu neteiksi! Jo lielāks plencis un stulbāks, jo labākā amatā!

 6. Zaļie ir Latvijas katastrofa.

 7. Pēc kompartijas piemēra Atbildēt

  Par nomenklatūru jāparūpējas!

 8. Viesturs ir Lembim mīļāks – šajos grūtajos laikos sakarniekam jābūt uzticīgam, pie tam piķis AM būs liels

 9. kā jau ļeņins teicis :
  katra ķēkša var vadīt valsti .
  šis teiciens nu mums tagad
  laikam satversmē ietverts ??

 10. Pazuduši valodas sargi! Vai viņi arī AIZROTĒTI? Arī mūsu nacionāļi aizmiguši, vai ausis ar sūnām aizaugušas, vai smadzenes sapuvušas? Kur pazudis dižais valodas aizstāvis Raivis Dzintars? Ko, vai spēka un prāta trūkst, tirliņi?

 11. Kāda starpība – Aizsardzības ministrija vai veseLĪBAS AIZSARDZĪBAS MINISTRIJA. Nu varbūt nedaudz atšķirīgi ieroči un transportlīdzekļi, bet komunistiskā zakalka ļaus ieturēt nosprausto kursu uz valsts norakšanu.

 12. Ei, Čakša, varbūt uzreiz par ķirurgu vajadzēja, vai vismaz par zobu dakteri?

 13. Bijušajiem komunistiem kā pantelejevam jau nu nebutu jastrādā valsts aizsardzības un drošības struktūrās

 14. pareizi. nav, ko šķērdēt AP spējas tur, kur viss tāpat ir kārtībā (AM). lai iedziļinoties pavadītais laiks rezultējas ar risinājumiem!

 15. kur tad uzradas tas nodzertais purns

 16. Nu tiešām – ne kauna, ne goda, ne sirdsapziņas! Cik var ņemties ap vienu vecu dzērāju, sen jau bija laiks dot vietu jaunākiem un tomēr gudrākiem.

 17. faņķikam šaize

 18. Trīs dzirnaviņas Atbildēt

  Nu pasauciet vēl ploriņu, truksni , būs tiešām vienas specialitātes brigāde. Vai tiešām nav iespējams izvēlēties kaut ko normālu kādreiz?

 19. Līdzšinējā prakse jau ilgus gadus pierāda, ko šo Valsti (kur nu vēl biroju) var vadīt da jebkurš.

Draugiem Facebook Twitter Google+