Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
9. septembris, 2015
Drukāt

Papeļu plenērs Priekuļos

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jānis Sirlaks un Priekuļu Jauniešu centra vadītāja Dina Šalunova pie skulptūras "Kaktuss".

Kamēr Rīgā pašvaldība par katru nieku gatava izdot tūkstošus, mazpilsētās un novados entuziasti atrod iespējas apkārtni labiekārtot un padarīt skaistāku ar pavisam nelieliem tēriņiem, atjautīgi izmantojot to, ko citi izmestu ārā vai sadedzinātu.

Kad Priekuļos, remontējot ceļu, tika nozāģētas ceļmalā augošās lielās papeles, novada domes ainavu arhitekts Jānis Sirlaks izdomāja, ka no varenajiem stumbriem varētu tapt koka skulptūras. Stumbrus sazāģēja lielos bluķos, uzaicināja koktēlniekus no Lietuvas un Latvijas, un pagājušā gada jūlijā, Puķu draugu saieta laikā, organizēja koktēlnieku plenēru. Četras tēlnieku grupas veidoja koka skulptūras Priekuļu Saules parkam. Tēmas izvēlējas parkam atbilstošas – saule un augi.

Saules parku paplašināja, pievienojot nekoptu zemesgabalu aiz domes ēkas, ko aizņēma izgāztuve un pamesti mazdārziņi. Saglabāja lielos kokus – ābeles un saldos ķiršus, kurus bija iespējams sakopt un atveseļot, bet pārējā teritorijā iekopa zālienu. Vēlāk jauno parka daļu papildināja ar dekoratīviem kokiem un krūmiem. Liela izmēra koka skulptūras apstrādāja ar aizsarglīdzekli pret mitrumu un novietoja uz betona pamatiem.

Koka skulptūru dārzs katru gadu kļūst bagātāks. Te novietoti arī Cēsu mākslas skolas Priekuļu filiāles koktēlniecības nodaļas absolventu darbi, bet šovasar 3×3 nometnes dalībnieku rokām tapa skulpturāls veidojums “Austras koks”, kas vēl gaida uzstādīšanu.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (57)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+