×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

Papeļu plenērs Priekuļos (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jānis Sirlaks un Priekuļu Jauniešu centra vadītāja Dina Šalunova pie skulptūras "Kaktuss".

Kamēr Rīgā pašvaldība par katru nieku gatava izdot tūkstošus, mazpilsētās un novados entuziasti atrod iespējas apkārtni labiekārtot un padarīt skaistāku ar pavisam nelieliem tēriņiem, atjautīgi izmantojot to, ko citi izmestu ārā vai sadedzinātu.

Kad Priekuļos, remontējot ceļu, tika nozāģētas ceļmalā augošās lielās papeles, novada domes ainavu arhitekts Jānis Sirlaks izdomāja, ka no varenajiem stumbriem varētu tapt koka skulptūras. Stumbrus sazāģēja lielos bluķos, uzaicināja koktēlniekus no Lietuvas un Latvijas, un pagājušā gada jūlijā, Puķu draugu saieta laikā, organizēja koktēlnieku plenēru. Četras tēlnieku grupas veidoja koka skulptūras Priekuļu Saules parkam. Tēmas izvēlējas parkam atbilstošas – saule un augi.

Saules parku paplašināja, pievienojot nekoptu zemesgabalu aiz domes ēkas, ko aizņēma izgāztuve un pamesti mazdārziņi. Saglabāja lielos kokus – ābeles un saldos ķiršus, kurus bija iespējams sakopt un atveseļot, bet pārējā teritorijā iekopa zālienu. Vēlāk jauno parka daļu papildināja ar dekoratīviem kokiem un krūmiem. Liela izmēra koka skulptūras apstrādāja ar aizsarglīdzekli pret mitrumu un novietoja uz betona pamatiem.

Koka skulptūru dārzs katru gadu kļūst bagātāks. Te novietoti arī Cēsu mākslas skolas Priekuļu filiāles koktēlniecības nodaļas absolventu darbi, bet šovasar 3×3 nometnes dalībnieku rokām tapa skulpturāls veidojums “Austras koks”, kas vēl gaida uzstādīšanu.

BEPS-logo
Materiāls tapis ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. šitas papeļu griezejs ir slavens ar savu piemājas parku,kur satādijis kociņus par nodokļu maksataju naudu

Draugiem Facebook Twitter Google+