×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Papes ezerā ieviesīs licencēto makšķerēšanu

Lai iegūtu papildu finansējumu Papes ezera zivju resursu izmantošanas kontrolei, kā arī zivju resursu atjaunošanai ezerā, šogad tajā plānots ieviest licencēto makšķerēšanu, “Rietumu Radio” informēja Papes dabas fonda vadītājs Ints Mednis.

 

Kā sacīja Mednis, iedzīvotāji bieži ziņo par ezerā nelikumīgi izvietotiem tīkliem un nelegāliem makšķerniekiem, tāpēc ir būtiski pastiprināt kontroli, jo pašlaik tā ir nepietiekama. Par līdzekļiem, ko iegūs no licenču pārdošanas, plānots arī atjaunot ezera zivju resursus, jo arī tam naudas līdz šim ir trūcis.

Licencētās makšķerēšanas ieviešana arī ļaušot labiekārtot ap ezeru esošo teritoriju un tādā veidā varēšot iegūt līdzekļus arī ezera apsaimniekošanai, piemēram, niedru pļaušanai. “Divas trešdaļas ezera ir aizaugušas ar niedrēm, un nezinātājs, iebraucot ezerā, sevišķi tumšā laikā, tajā var viegli apmaldīties,” skaidro Mednis.Papes ezers atrodas Rucavas novada administratīvajā teritorijā. Tā vidējais dziļums ir pusmetrs. Ezerā mīt līdakas, raudas, asari, līņi, plauži un citu sugu zivis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+