Dabā
Laika ziņas

Brīvdienās turpināsies aktīva ciklonu darbība. Ierasto lietu nomainīs sniegs. 16

Foto Sputnik/Scanpix/LETA

Šīs nedēļas izskaņā un nākamās sākumā Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un daudzviet gaidāms sniegs, liecina jaunākās Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognozes.

Piektdien Latvijai no rietumiem pietuvosies jauns ciklons, tādēļ saglabāsies mākoņains un nokrišņiem bagāts laiks. Visā Latvijas teritorijā brīžiem līs, bet pēcpusdienā vietām gaidāms arī slapjš sniegs. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, kas brīžiem būs brāzmains, tomēr rīt vakara pusē, kad Latviju šķērsos ciklona centrs, tas pierims. Gaisa temperatūra gan naktī uz piektdienu, gan dienā saglabāsies 0 līdz +5 grādu robežās. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni.

Brīvdienās un nākamās nedēļas sākumā virs Eiropas ziemeļiem turpināsies aktīva ciklonu darbība un tie noteiks laika apstākļus arī mūsu reģionā. Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss un valsti šķērsos vairākas nokrišņu zonas, bet ierasto lietu un slapjo sniegu pakāpeniski nomainīs sniegs.

Sestdien gaisa temperatūra vēl ievērojami nemainīsies, tādēļ arī nokrišņi gaidāmi lielākoties lietus un slapja sniega formā, bet svētdien termometra stabiņš daudzviet vairs nepārsniegs 0 atzīmi, un naktī noslīdēs līdz pat -4…-5 grādiem. Lai gan kopējais mākoņu daudzums svētdien samazināsies, tomēr atsevišķi gubu mākoņi vietām īslaicīgi var atnest arī spēcīgākus nokrišņus jau sniega formā.

Ciklonu ietekmē nedēļas noslēgumā un nākamās darba nedēļas sākumā pastiprināsies arī rietumu puses vēji – sestdien tikai piekrastē, bet svētdien un pirmdien arī iekšzemes rajonos vējš brāzmās sasniegs 15-17 m/s, bet jūras piekrastē pat 20-22 m/s.

Nokrišņu zona, kas valsti šķērsos naktī uz pirmdienu daudzviet atnesīs sniegu un zemi pārklās 2-5 cm bieza sniega sega.
Gaisa temperatūra turpinās pazemināties arī naktī uz pirmdienu, tomēr pateicoties mākoņu segai tā tikai dažviet būs zemāka par -5 grādi. Pirmajā darba nedēļas dienā, saistībā ar aizejošo ciklonu, virs relatīvi siltajiem Baltijas jūras un Rīgas līča ūdeņiem veidosies gubu mākoņi, kas var atnest spēcīgāku snigšanu rietumu un centrālajos rajonos.

Sākot no otrdienas virs Latvijas pastiprināsies anticiklona darbība, līdz ar to mākoņu daudzums kļūs mazāks un mitēsies gan nokrišņi, gan vējš. Gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies – nedēļas pirmajā pusē dienā tā gaidāma -2…+2 grādu intervālā, bet naktī termometra stabiņš daudzviet noslīdēs līdz -3…-8 grādu atzīmei, bet, debesīm skaidrojoties, tā būs par vēl pāris grādiem zemāka.

LA.lv