×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Sanktpēterburgas metro pašnāvnieks bijis autoatslēdznieks (4)

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Krievijas izmeklētāji noskaidrojuši vīrieti, kurš uzspridzināja bumbu metro vagonā Sanktpēterburgā, taču izmeklēšanas interesēs viņa identitāti neaklās, otrdien paziņoja Izmeklēšanas komitejas pārstāve Svetlana Petrenko.

“Kopīgā Izmeklēšanas komitejas izmeklētāju un Iekšlietu ministrijas un Federālā drošības dienesta (FDD) operatīvajā darbā noskaidrots, ka spridzekli varēja iedarbināt vīrietis, kura fragmenti atrasti vilciena trešajā vagonā. Viņa personība ir noskaidrota, bet šobrīd izmeklēšanas interesēs dati par viņu netiek atklāti,” sacīja Petrenko.

“Šobrīd izmeklētāji turpina nopratināšanas, veic apskati, tostarp ierakstus no novērošanas kamerām. Paredzēta virkne ekspertīžu, tostarp spridzekļu, ģenētiskās un citas,” norādīja Petrenko.

“Gazeta.ru” raksta, ka tas ir Akbardžons Džalilovs, kurš Krievijas pilsonību ieguvis 2011.gadā un strādājis Sanktpēterburgā par autoatslēdznieku. Puiša vecāki ir izsaukti uz nopratināšanu. Medijs vēsta, ka puiša tēvs ir Krievijas pilsonis, un Akbardžons pie viņa pārcēlies 2011. gadā. 22 gadus vecais puisis nesen uzturējies Maskavā un izmeklētāji pašlaik skaidro, ar ko viņš tur ticies. Tiek pieļauts, ka organizētāji atrodas Maskavā.

Ekrānšāviņš no gazeta.ruEkrānšāviņš no gazeta.ru

Kirgizstānas specdienesti: Teroraktu Sanktpēterburgas metro varētu būt sarīkojis Krievijas pilsonību ieguvis kirgīzs

Kirgizstānas specdienesti rīta pusē apstiprināja, kas iespējamais terorakta sarīkotājs Sanktpēterburgas metro ir Krievijas pilsonību ieguvis kirgīzs.

“Visticamāk, terorakta izpildītājs Sanktpēterburgas metro 3.aprīlī ir Kirgizstānā dzimis cilvēks, bet tagad Krievijas pilsonis,” pavēstīja Kirgizstānas Nacionālās drošības valsts komitejas oficiālais pārstāvis Rahats Sulaimanovs. “Spridzinātājs pašnāvnieks Sanktpēterburgas metro ir kirgīzs Akbardžons Džalilovs (..) dzimis 1995.gadā.”

Krievijas tiesībsargāšanas iestādes pārbauda versiju, ka sprādzienu Sanktpēterburgas metro pirmdien varētu būt sarīkojis terorists pašnāvnieks, kas esot saistīts ar radikālajiem islāmistiem, vēsta Krievijas mediji.

Sākotnējā izmeklēšanā noskaidrots, ka sprādzienu sarīkojis terorists pašnāvnieks, aģentūrai “Interfax” pavēstīja informācijas avots Krievijas tiesībsargāšanas iestādēs.

“Iepriekšējā izmeklēšanā noskaidrots, ka Pēterburgas metro uzspridzinājies vīrietis bijis saistīts ar Krievijas Federācijā aizliegtiem radikāliem islāmistu grupējumiem,” paziņoja avots. Tas arī piebilda, ka terorists spridzekli metro ienesis mugursomā.

Par terorista pašnāvnieka iespējamu atbildību vēstīja arī tīmekļa izdevums “Gazeta.ru”, kam to pastāstīja kāds par izmeklēšanu informēts avots.

Bojāgājušo skaits Sanktpēterburgas metro sprādzienā pieaudzis līdz 14

Bojāgājušo skaits pirmdien Sanktpēterburgas metro notikušajā sprādzienā pieaudzis līdz 14, otrdien pavēstīja Krievijas veselības aizsardzības ministre Veronika Skvorcova.

“Šodien var konstatēt 14 cilvēku nāvi – 11 notikuma vietā un trīs nomiruši agonijas stāvoklī no traumām, kas nav savietojamas ar dzīvību,” žurnālistiem Sanktpēterburgā sacīja ministre.

Pilsētas stacionāros atrodas 49 cietušie, bet 13 cilvēki, kas saņēmuši mediķu palīdzību, jau ir atlaisti mājās, viņa piebilda.

Laikraksts: Krievijas specdienesti zinājuši par Sanktpēterburgas terorakta gatavošanu

Krievijas specdienestiem bijusi informācija par terorakta gatavošanu Sanktpēterburgā un, pateicoties tai, iespējams, novērsts otrs sprādziens, atsaucoties uz saviem avotiem, vēsta laikraksts “Kommersant”.

Informāciju sniedzis kāds Krievijas iedzīvotājs, kurš sadarbojies ar džihādistu grupējumu “Islāma valsts” un ticis aizturēts pēc atgriešanās no Sīrijas. Tomēr šis cilvēks kaujinieku hierarhijā ieņēmis zemu rangu un tāpēc viņa sniegtā informācija nav bijusi pilnīga, laikrakstam sacījis “uzticam avots”.

Aizturētais ar domubiedriem uzturējis telefoniskus sakarus, tāpēc operatīvie darbinieki spējuši noteikt iespējamo teroristu telefona numurus, skaidrojas “Kommersant” sarunbiedrs. Visi šie telefona numuri iegādāti tirgos un nav tikuši sasaistīti ar reāliem cilvēkiem, tāpēc specdienestiem nācies aprobežoties ar sarunu noklausīšanos.

Derīgas informācijas sarunās bijis maz. “Islāma valsts” emisāri mobilos tālruņus izmantojuši reti, sarunas bijušas vien īsas frāzes, neminot konkrētu vārdus, laikus un tikšanās vietas.

Sanktpēterburgas metro notikušais sprādziens licis operatīvos darbiniekus pārtraukt operāciju, visi zināmie telefona numuri tikuši nobloķēti, tādējādi apturot sakarus teroristu vidū.

Atbilstoši provizoriskajai informācijai abi spridzekļi Sanktpēterburgas metro, no kuriem viens eksplodēja, tikuši aktivizēti ar mobilo tālruņu zvanu palīdzību. Nav izslēgts, ka, tieši pateicoties specdienestu lēmumam nobloķēt “melnā saraksta” numurus, izdevies novērst otru sprādzienu. Tiesa gan, uzsvēra laikraksts, tā pagaidām ir provizoriska, oficiāli neapstiprināta informācija.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. tupais elfu bars

  2. Viss tas , ko te raksta, nav nekādi pierādījumi, bet politiski angažētas versijas, ka izmeklētāji tā domā…! Atrasta kāda dienvidnieka līķa fragmenti ( tātad jau iespējamais džihādists!), lai gan turpat tiek ziņots, ka
    mirušais nācis no kārtīgas ģimenes. Nesaprotu šo krievu izmeklētāju vēlmi par katru cenu piekārt terorista birku jebkuram musulmanim. Pārējais jau ir tehnisks darbs, lai savu izdomāto versiju apstiprinātu ( it kā bijusi zināma telefonu sarunu noklausīšanās, tad to bloķēšana, utt.). Cik tajā visā ir patiesības un cik izmeklētāju fantāzijas, lai sevi attaisnotu sabiedrības acīs?

  3. katru dienu cits. Finansētāju krievu tauta zin.Citu neko jau nevajag.

  4. Divainas lietas notiek Launuma Imperija.Vispirms kremla punduris piespieda Jelcinu atkapties varas,un pats nosedas vina vieta.Velak lai uzlabotu savu imidzu “atrada antikas” vertibas juras dzelme,pavadija dzerves lidojuma zu siltajam zemem,speleja hokeju u.t.t.Lai paraditu sevi no veiksmiga Politika puses uzspridzinaja divas dzivojamas majas Maskava,un tulit ari atrada “vainigos”.Kad ceceni panema ka kilniekus teatri,un teatris tika ielenkts no cekistiem,ceceni pieprasija atbrivot cecenus kuri atradas cekistu rokas,un tad vini izlaidis no teatra visus kilniekus .Zu to kremla puduris atbildeja ar gazem,kuras nonaveja kilniekus un skatitajus.Divaini, ka kremla sizofrenais cekistu punduris vienmer ieprieks ,pirms nokersanas, zin atentata rikotaju tautibu un visu parejo.Vai ari pasreizejais notikums ir kremla pundura darbs,lai uzlabotu savu imidzu,kurs pedeja laika ir stipri krities ?

Draugiem Facebook Twitter Google+