×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2017
Drukāt

Dāsni prēmējas arī Valsts kontrole (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts kontroles (VK) revidentiem 2016. gadā prēmijās un naudas balvās ir izmaksāti vairāk nekā 300 tūkstoši eiro, liecina VK mājas lapā internetā pieejamie dati. Ja ņem vērā, ka VK atlīdzību budžets bijis 4,5 miljoni eiro, tad prēmijām un piemaksām ir tērēti nedaudz virs septiņiem procentiem. Tas liecina, ka valsts un pašvaldību budžetu revidētāji šo tēriņu ziņā neatšķiras no citām pašu revidētajām valsts pārvaldes iestādēm, kur šī mainīgā algas daļa svārstās no sešiem līdz deviņiem procentiem.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa preses konferencē, informējot par 2016. gada valsts un pašvaldību budžetu izpildi, izteica kritiku ministrijām, kur nereti tiekot maksātas prēmijas un piemaksas gandrīz visu gadu, turklāt nevis par īpašiem nopelniem, bet ikdienas darbu. E. Krūmiņa sacīja, ka tēriņi par piemaksām pieauguši no 57 miljoniem eiro 2014. gadā līdz 80 miljoniem 2016. gadā. Kad viņai tika jautāts, vai prēmijas, piemaksas un naudas balvas saņēmuši arī VK darbinieki, valsts kontroliere atbildēja apstiprinoši, taču atšķirībā no daudzām valsts pārvaldes iestādēm tās tiekot maksātas nevis par to, ka cilvēks atnāk uz darbu un veic ikdienas uzdevumus, bet gan īpašiem uzdevumiem, kur nepieciešama augsta kvalifikācija. Valsts kontroliere pastāstīja, ka piemaksu par personisko ieguldījumu un darba kvalitāti pārskata periodā saņēmuši 10 – 11 darbinieki. Tātad, ja kopumā izmaksāti 300 tūkstoši eiro, tas nozīmē, ka vidēji uz vienu darbinieku iznāk aptuveni 27 tūkstoši eiro gadā.

“Mēs par savu stratēģisko mērķi esam izvirzījuši lietderības revīziju veikšanu, kas ir ambiciozākās revīzijas visā pasaulē, jo prasa ļoti augstas kvalifikācijas darbības. No visiem Valsts kontroles revidentiem ļoti rūpīgā procesā mēs identificējam šos desmit vienpadsmit cilvēkus un viņiem tad arī nosakām piemaksas, kas pilnīgi noteikti nav prakse maksāt visiem visu gadu,” pastāstīja E. Krūmiņa un piebilda, ka valsts kontrolierei pēc likuma nepienākas ne atvaļinājuma pabalsts, ne arī piemaksa par darba kvalitāti.

Lietderības revīziju mērķis ir sniegt informāciju par to, cik lietderīgi tiek izlietoti valsts un pašvaldību līdzekļi un apsaimniekotā manta. Revīzijas laikā tiek veiktas pārbaudes par revidējamo vienību darbības ekonomiskumu, efektivitāti un produktivitāti.

Atgādināšu, ka VK, revidējot 2016. gada valsts un pašvaldību budžetu izpildi, atklāja 11 dažādas piemaksas un citus bonusus, visvairāk Finanšu ministrijā un Ārlietu ministrijā, un, kā sacīja Krūmiņa, to piešķiršanas process esot ļoti formāls. FM gan uzskata, ka piemaksu sistēma ir atbilstoša Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumam un piemērošana esot skaidra, caurskatāma un saprotama. Tomēr FM esot ņēmusi vērā Valsts kontroles ieteikumus un izstrādājusi vēl detalizētāku darbinieku snieguma vērtēšanas sistēmu, pastāstīja FM Komunikācijas departamenta vadītājs Aleksis Jarockis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Profesors Cipariņš Atbildēt

  1. kļūda: VK mājas lapā internetā pieejamie dati liecina, ka 2016. gadā piemaksās, prēmijās un naudas balvās izmaksāti vairāk nekā 300 tūkstoši eiro (nevis tikai prēmijās un naudas balvās);

  2. kļūda: Ja piemaksu par personisko ieguldījumu un darba kvalitāti pārskata periodā saņēmuši 10 – 11 darbinieki, tad tas nenozīmē, ka vidēji uz vienu darbinieku iznāk aptuveni 27 tūkstoši eiro gadā (jo kopumā piemaksās, prēmijās un naudas balvās izmaksātos 300 tūkstošus eiro nebūs korekti dalīt tikai ar piemaksu saņēmušo darbinieku skaitu). Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju 2016. gadā piemaksas par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti bijušas 34 542 eiro, tātad vidēji uz vienu darbinieku iznāk aptuveni 3 tūkstoši eiro gadā (nevis 27 tūkstoši eiro) – tātad deviņas reizes mazāk nekā raksta žurnāliste.

  Būs vien Mārai jāpamācās matemātika

 2. Nekorekta informācija. Pirms rakstīt un iztirzāt Valsts kontrolieres teikto, vajadzēja iepazīties ar t.s. Atlīdzības likumu tad būtu skaidrs par kādām piemaksām tiek runāts )))…un pie viena ar iestādes pārskatu par budžeta izpildi )))

 3. šitā kantora dubultmorāle sen jau redazma ar neapbruņotu aci !

 4. Noslepenot, noslepenot un vēlreiz noslepenot!!! Un visādiem Neo,lapsām pa ziņkārīgajām roķelēm!

 5. Kad vienreiz šie badmiras sapratīs, ka tā ir mūsu-privātā sektora nodokļu maksātāju nauda. Bez privātā sektora jums nebūtu ne ko ēst, ne .. . Roka neceļas maksāt nodokļus priekš šis izbadējušās liekēžu armijas. Lai veido savu uzņēmējdarbību un sev maksā kaut miljonus. tikai tad jutīs, kā sirds sāp, kad nauda nonāk kārajās rokās, nevis tur, kam viņa ir domāta. Labu apetīti līdz laikam!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+