Latvijā
Kriminālziņas

Pēc apelācijas nogalinātā skolnieka Egila mamma nāk klajā ar aicinājumu 16

Ekrānšāviņš no Skaties.lv

Kurzemes apgabaltiesa slēgtā sēdē apelācijas kārtībā izskatījusi krimināllietu, kurā divi jaunieši apsūdzēti 15 gadus vecā Egila Kuļikauska slepkavībā. Piespriestie cietumsodi nav mainīti, ziņo portāls “liepajniekiem.lv”.

Pērn Liepājas tiesa jaunietim, nu jau pilngadību sasniegušajam Rūdim, kurš savu vainu neatzina, piesprieda 11 gadus cietumā, bet otram – joprojām nepilngadīgam, kurš noziegumā atzinās – desmit gadus un sešus mēnešus cietumā. Katram Egila vecākam izmaksājami kopumā gandrīz 35 tūkstoši eiro.

Rūda advokāts iesniedza apelācijas sūdzību. Klātienē apelācijas kārtībā izskatīto lietu noklausījās tikai Rūdis, kuru konvojs atveda saslēgtu rokudzelžos. Otrs jaunietis procesā piedalījās videokonferences režīmā no Cēsu audzināšanas iestādes.

Kurzemes apgabaltiesa lēma Liepājas tiesas spriedumu atstāt negrozītu, ziņo portāls.

Medijs citē arī Egila mammu Ivetu. Viņai apelācijas lietas izskatīšanas laikā viņai bijušas šaubas par to, kāds būs iznākums. “Dzirdot, ka advokāts melnu zīmē par baltu, bažas bija,” viņa sacīja. Viņai neesot sajūta, ka šai lietai beidzot ir pielikts punkts, jo spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Nogalinātā puiša mamma vēlas apvienot cilvēkus, kas piedzīvojuši līdzīgu zaudējumu. Veidot tādu kā atbalsta grupu, kurā cits ar citu varētu dalīties pieredzē un palīdzēt sadzīvot ar zaudējumu. “Interesenti ar mani var sazināties feibukā,” norāda Iveta.

Egils 2016. gada 24. septembrī izgāja no mājām un pazuda, bet 5. oktobrī Karostas mežā kāda sieviete atrada viņa mirstīgās atliekas, kas bija stipri apdegušas.

LA.lv