×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. februāris, 2018
Drukāt

Rimšēviču tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā, min summu – 100 tūkstoši (21)

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (priekšplānā) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume pēc KNAB rīkotās preses konferences, kurā informēja par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu. Foto - LETAValsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins (priekšplānā) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume pēc KNAB rīkotās preses konferences, kurā informēja par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšanu. Foto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume pirmdien preses konferencē pavēstīja, ka 15.februārī birojs ierosinājis kriminālprocesu pret augstu Latvijas Bankas amatpersonu pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kriminālprocesā figurē divas personas – LB amatpersona un kāda fiziska persona. Kukuļa apjoms ir vismaz 100 tūkstoši eiro.

Izmeklēšanas interesēs visai skopi daloties ar informāciju, J.Straume ne reizi nenosauca I.Rimšēviču vārdā. Taču, runājot par patlaban vēl aizturēto personu, sacīja, ka tai šodien tiks noteikts aizdomās turamā statuss un tā tiks atbrīvota pret drošības naudu. Kā zināms, LB prezidents ir aizturēts kopš sestdienas.

Kā būtisku niansi šajā kriminālprocesā J.Straume pieminēja to, ka neviena no valstī strādājošām kredītiestādēm nav nonākusi KNAB uzmanības lokā ar kādām nelikumīgām darbībām šajā procesā.

Kas attiecas uz ASV finanšu institūciju paziņojumiem par “ABLV” banku, kā arī ar potenciālo tiesvedību starp valsti un “Norvik” vadītājiem, tiem nav nekāda sakara ar šo kriminālprocesu, norādīja KNAB priekšnieks.”Uz doto brīdi,” piebilda J.Straume.

J.Straume apliecināja, ka aizturētajam I.Rimšēvičam netiks prasīts apcietinājums, jo to prasa gadījumos, kad ir bažas par izmeklēšanas kavēšanu vai izbraukšanu ārpus valsts. LB amatpersonai tiks arī piemērots aizliegums ieņemt pašreizējo amatu un vēl kāds drošības līdzeklis, ko J.Straume atteicās komentēt.

Kā zināms, piektdien KNAB aizturētais uzņēmējs Māris Martinsons jau svētdien ir atbrīvots.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem, ar ko tad ir saistīts šis 15.februārī ierosinātais kriminālprocess, ja tas nav saistīts nedz ar “ABLV”, nedz “Norvik” bankas gadījumu, J.Straume sacīja, ka nav tiesīgs komentēt, jo tas var traucēt izmeklēšanu. “Nav ziņu vai indikāciju, ka būtu iesaistīta kāda no kredītiestādēm, kas šobrīd darbojas Latvijā,” sacīja KNAB priekšnieks. Viņš atteicās komentēt, vai tas ir tieši saistīts ar maksātnespējas administratoriem.

Savukārt uz jautājumu, vai tas varētu būt saistīts ar “Trasta komercbankas” lietu, J.Straume atbildēja, ka nevarot nedz apstiprināt, nedz noliegt.

Uz jautājumu, kādēļ I.Rimšēvičs tika aizturēts, J.Straume sacīja, ka aizturēšana ir izmeklēšanas taktika.

Kā ziņots, no rīta pēc valdības ārkārtas sēdes Ministru prezidents Māris Kučinskis paziņoja, ka “Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam šodien tiks noteikts drošības līdzeklis, un kā minimums tas būs aizliegums ieņemt pašreizējo amatu”.

Premjers arī norādīja, ka šis kriminālprocess nav saistīts ar “ABLV bank” vai kādu citu no esošajām kredītiestadēm. “KNAB ir uzsācis nesaudzīgu cīņu pret mahinācijām,” sacīja valdības vadītājs.

NOSKATIES LTV video pēc valdības ārkārtas sēdes pirmdienas rītā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Lai taisnība uzvar, bet vairāk jautājumu rodas kam šāda ažiotāža vajadzīga. Ļausim KNAB darīt savu darbu

 2. Velns, nu nav man tā talanta zīlēt. Tagad gan gribētos papētīt nākotni, kā tiks pieklusināts Rimšēvics, lai neizvelk visus skeletus no tumšā skapja. Vai nu pazudīs tālēs zilajās, vai apklusinās uz visiem laikiem, vai mums iebāzīs kārtējo batonu ausīs. Tā faktiski ir pilna apmēra dzimtenes nodevība.

 3. Atslēgas vārds visam naudas jampadracim, sākot no prezidenta līdz LB ierēdņiem, ir “iespējams”.
  Nu kaut kāda superpantomīmas lielvalsts, kuru vada ar pieņēmumiem. Tad lai arī alga viņiem tiek maksāta ar pieņēmumiem…

 4. Iekšā nevienam neielīdīsi, bet izskatās pēc viena varen riktīga teātra šova. Lai novērstu sabiedrības uzmanību no kā ļoti nopietna, mums nezināma, jāpaņem viens sabiedrībā ļoti zināms cilvēks un jāapcietina. Un tad sāksies tautas šūmēšanas – lūk kā viņš tā atļāvies. Diez cik ticami tas neizskatās, jo pagaidām, tā arī neviens konkrēti nav pateicis kas ir tas par pārkāpumu, kas izdarīts. Viss baumu līmenī, ka “it kā”.

 5. Pārāk maz. Tāpēc jau sanāca ziepe

 6. lielkalibra rāvējs Atbildēt

  Rimša neies ar sīkumiem krāmēties.

 7. kādai jabūt algai, lai cūcības negribētos strādāt? Izrādfās, pat lielākā alga Latvijā nav par lielu, lai rociņa nestieptos vēl pēc kaut kā

 8. Tauta pati vainīga,ka brīvajā Latvijā atļāva palikt pie varas bijušajiem komunistiem un čekistiem!Un kāpēc tagad brīnaties,ka tik slikti klājas 27gadus?Rietumvācijā pēc kara labklājība tika uzcelta 15gados,jo bijušajiem nacistiem tauta neļāva palikt pie varas!

 9. Nekādu aizdevumu, nelikumībās iesaistītiem!!!!!!

 10. Lai novērsti uzmanību no ABLV bankas , par tirgošanos ar atomieročiem, apcietināts Latvijas bankas prezidents. Tiem gan ir milzīga ietekme.

  • Tā arī neviens nav uzdevis jautājumu “kam tas (Latvijas tēla graušana) ir izdevīgi”. Kāds pamats ir apgalvot, ka ABLV lietai ar Rimšēviča aizturēšanu nav nekāda sakara?
   Visu laiku, nekas un tad PĒKŠŅI – 100 000 kukulis Latvijas Bankas vadītājam.
   Tas vien, ka šajā lietā iesaistīts krievs Guseļņikovs, kura bankai nepatikšanas, jau daudz ko pasaka priekšā par to, kāpēc viss šis šovs. Kāpēc gan nenovērst uzmanību, ja , kā izrādās, tas tik vienkārši izdarāms.

 11. Sis tomer ir sausmigs apkaunojums visai valstij.

 12. bagātam bagāti draugi- kas tur 100 000 samaksāt!!!

 13. Parekss arī sākumā bija izdevīgs darījums, uz ko valsts nopelnīšot 300 miljonus.Pingvīnu pieminēšana bija pēc pāris mēnešiem.

  • Cik naivi – tikai pingvīnu autors labi nopelnīja par traucēto naktsmiegu – lai Latvijas muļķīši samaksā tēriņu…

 14. Kāpēc mums būtu jātic NOTHING SPECIAL jaunākajam latviskajam variantam? Rimšēvicam aizliegs ieņemt amatus, bet cietumam pierādījumi par mīkstu? Banka valstij naudu neprasa?, bet valsts par varītēm tai grib iegrūst 100 000 000?
  Kas tas par ZZS teātri?

 15. Kaapeec nav skanas un nevar noklausiities?

 16. Latvijas Gāze? ….vai kā nu tur tie “vēži” tagad savu kulīti sauc ;))

Draugiem Facebook Twitter Google+