Dabā
Laika ziņas

Vietām tuvojas -20 grādiem. Laiks mainīsies nedēļas beigās0

Foto pixabay.com

Pirmdienas rītā Latvijā ir skaidrs laiks, vien dažviet manāmi nelieli mākoņi vai migla, liecina meteoroloģiskā informācija.

Visos reģionos gaisa temperatūra vietām noslīdējusi zem -17 grādiem un tuvojas -20 grādiem. Vienīgā vieta valstī, kur nav kļuvis aukstāks par -10 grādiem, ir daļa Rīgas.
Valda bezvējš.

Rīgā neliels mākoņu daudzums, gaisa temperatūra no -8..-10 grādiem pilsētas centrālajā un ziemeļu daļā līdz -15 grādiem starptautiskajā lidostā un citviet piepilsētā.

Jaunā darba nedēļa iesāksies vēl bez būtiskām laikapstākļu izmaiņām

Jaunā darba nedēļa iesāksies vēl bez būtiskām laika apstākļu izmaiņām, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Gan pirmdien, gan otrdien dienas laikā daudzviet vēl būs saulains laiks un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Tomēr sals vēl tuvākās naktis būs jūtams: gaiss naktīs atdzisīs līdz -13…-18, bet vietām, kur debesis klās biezāka mākoņu sega, gaisa temperatūra nepārsniegs -6…-11. Savukārt dienas laikā gaisa temperatūra jau paaugstināsies līdz 0…-5 grādus.

Trešdien dienas laikā debesis jau aizklās biezāka mākoņu sega, un, sākot no dienvidu rajoniem, gaidāms sniegs. Snigs vēl ceturtdienas naktī un priekšpusdienā- sniega sega Latvijā vēl varētu pat nedaudz palielināties, bet jau ceturtdienas pēcpusdienā un piektdien gaidāms arī slapjš sniegs un lietus, kad gaisa temperatūra dienas laikā jau pārsniegs 0 atzīmi. Līdz ar to ceturtdiena un piektdiena būs nokrišņiem bagātākās dienas šajā nedēļā.

Nedēļas otrajā pusē sals pakāpeniski atkāpsies, īpaši dienas laikā, kad lielā daļā valsts teritorijas gaisa temperatūra varētu sasniegt +1…+4, bet naktī vēl gaisa temperatūra pazemināsies līdz -1…-6. Pie šādām temperatūras svārstībām diennakts laikā īpaši uzmanīgiem jābūt auto vadītājiem, jo ceļi būs slideni.

Nākamās nedēļas nogalē nokrišņi mazināsies. Gaisa temperatūra būtiski nemainīsies un dienas laikā daudzviet tā būs pozitīva, bet nakts laikā pazemināsies zem 0 atzīmes.

LA.lv