Dabā
Laika ziņas

Putnu ligzdas Kurzemē pilnībā apsnigušas 16

Ekrānšāviņš no Dabas dati twitter

Agrā otrdienas rītā daudzviet Kurzemē snieg, vietām snieg stipri un izveidojusies sniega kārta. Īsi pēc pieciem rītā arī Ventspilī pamatīgi sniga un zāle bija balta, liecina meteoroloģiskā informācija.

Tiešsaistes kamerās redzams, ka vietām Kurzemē uzsnigusi vairākus centimetrus bieza sniega kārta. Tostarp sniegs pārklājis tukšo jūras ērgļa ligzdu Durbes novadā, zem sniega ir arī zivjērglis, kas turpina perēt olas. Meteoroloģiskā radara dati liecina, ka Ziemeļkurzemē dažviet snieg ļoti stipri.

Gaisa temperatūra Latvijā +1..-4 grādi, piekrastē vietām +2..+3 grādi. Lielākais aukstums reģistrēts Vidzemē, tostarp -4,6 grādi Vangažu apkaimē. Sals skāris praktiski visu Vidzemi un Latgali, kā arī lielu daļu Zemgales.

Pūš lēns līdz mērens ziemeļu vējš.

Rīgā gaisa temperatūra saullēktā +1..+2 grādi, piepilsētā līdz -3 grādiem, tostarp lidostā “Rīga” -2 grādi. Tas ir galvaspilsētas 9.maija aukstuma rekords; -2 grādi bija arī 1939.gadā.
Maksimālā gaisa temperatūra pirmdien valsts lielākajā daļā bija +7..+10 grādu.

8.maija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija +33 grādi Spānijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz otrdienu -11 grādu vietām Skandināvijā un Alpos, kā arī -17 grādu Vorkutā, Krievijā.

Diena būs auksta, galvenokārt valsts rietumu daļā turpinās snigt

Otrdien Latvijā starp mākoņiem spīdēs saule, maksimālā gaisa temperatūra būs tikai +4..+9 grādi.

Dienas gaitā daudzviet valstī gaidāms īslaicīgs sniegs, iespējama arī krusa, tomēr spēcīga snigšana prognozēta tikai Kurzemē un Zemgales rietumos.

Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu vējš, vietām piekrastes novados un valsts austrumos gaidāmas brāzmas līdz 15 metriem sekundē.

Rīgā nav gaidāmi ievērojami nokrišņi, lēnu vēju nomainīs mēreni stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, gaiss iesils līdz +7 grādiem.

Laikapstākļus nosaka ciklona rietumu mala. Atmosfēras spiediens 756-759 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

9.maija aukstuma rekords pārspēts Skrīveros

Otrdienas saullēktā Skrīveros gaisa temperatūra pazeminājās līdz -1,9 grādiem, un tas ir jauns 9.maija aukstuma rekords šajā novērojumu stacijā, pavēstīja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Iepriekšējais rekords Skrīveros bija -1,8 grādi 1945. un 1999.gada 9.maijā.

Zemākā gaisa temperatūra LVĢMC novērojumu tīklā bija -3,5 grādi Zosēnos, pārējās meteostacijās gaiss atdzisa līdz +2..-3 grādiem.

Savukārt uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” dati liecina, ka Vangažu apkaimē sals sasniedza -4,6 grādus, vietām Ziemeļvidzemē -3,7 grādus, arī starp Rīgu un Jelgavu reģistrēts aukstums līdz -3,5 grādiem.

Starptautiskajā lidostā “Rīga” termometra stabiņš noslīdēja līdz -2 grādiem, atkārtojot galvaspilsētas 9.maija aukstuma rekordu – tikpat zema gaisa temperatūra bija arī tālajā 1939.gadā.

Visas Latvijas 9.maija rekords ir -6,5 grādi 1999.gadā.

Tuvākajās naktīs, iespējams, kritīs daudzi aukstuma rekordi.

LA.lv