Latvijā
Rīga

“Acīmredzami, ka tā ir ļaunprātīga dedzināšana.” 16

Valsts vides dienestam (VVD) ir aizdomas, ka ugunsgrēks Kurzemes prospektā, Rīgā, ir ļaunprātīga dedzināšana, aģentūrai LETA sacīja VVD Piesārņojuma kontroles daļas vadītājs Elmārs Jasinskis.

“Vizuāli novērtējot situāciju notikuma vietā redzams, ka degšana notiek šaurā, apmēram piecus metrus garā strēmelē gar teritorijas žogu. Tur nav nekā tāda, kas varētu aizdegties pats, acīmredzami, ka tā ir ļaunprātīga dedzināšana,” sacīja Jasinskis.

Viņš uzsvēra, ka pēdējā laika notikumi – šis ugunsgrēks, kā arī Vides aizsardzības kluba šodien sasauktā preses konference par nelegālu riepu glabātuvi – izskatās par kādu personu īstenotu apmelošanas kampaņu pret VVD un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Jasinskis skaidroja, ka teritorijā, kur tagad notiek ugunsgrēks, vairākus gadus kāda SIA apsaimniekoja atkritumus, bet pēc tam bankrotēja. “Tagadējais teritorijas īpašnieks savu finansiālo iespēju robežās teritoriju attīra. Tur bija būvniecības atkritumi, sadzīves atkritumi, varbūt arī pa kādai riepai, taču bīstamību videi šis ugunsgrēks nerada,” skaidroja Jasinskis.
Viņš piebilda, ka teritorijas īpašnieks šodien apsolījis VVD nodrošināt šai teritorijai fizisku apsardzi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka šovakar izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Kurzemes prospektā, Rīgā, kur deg atkritumi un riepas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Šaboha aģentūrai LETA sacīja, ka VUGD izsaukumu saņēma plkst.18.18 un, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka deg atkritumi un riepas. “Degšanas platība vēl nav noskaidrota, jo ugunsgrēks vēl nav lokalizēts,” sacīja Šaboha.

Notikuma vietā strādāja sešas VUGD automašīnas un 33 ugunsdzēsēji.

LA.lv