Latvijā
Politika

Latvija piekrīt, ka nervu indes uzbrukumā, visticamāk, atbildīgā ir Krievija17

Sergeja Skripaļs. Foto uzņemts 2006. gadā Krievijā. Reuters/LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis kopā ar 27 pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem Briselē apspriedis 4. martā Lielbritānijā piedzīvoto nervu sistēmu paralizējošo vielu lietošanu. Šis jautājums tika apspriests Eiropadomes ietvaros.

M.Kučinskis norāda, ka Latvija kategoriski nosoda 4. martā Solsberijā, Lielbritānijā, īstenoto uzbrukumu. Latvija solidarizējas ar Lielbritāniju šajā izaicinājumā mūsu kopējai drošībai, un ir gatava sniegt Lielbritānijai nepieciešamo atbalstu gan divpusēji, gan ES, NATO un ANO ietvaros, lai vienotos par kopīgu rīcību. Latvijas nostāja paredz, ka tiem, kas plānoja un īstenoja uzbrukumu NATO valsts teritorijā, ir jāsaņem adekvāta un stingra atbilde.

Latvija piekrīt Lielbritānijas valdības vērtējumam, ka atbildīgā par uzbrukumu Solsberijā, visticamāk, ir Krievija.

4. martā Lielbritānijas pilsētas Solsberijas slimnīcā pēc saindēšanas ar toksisku vielu tika nogādāts 66 gadus vecais Sergejs Skripaļs un viņa meita.

19. marta ES Ārlietu padomē ES dalībvalstis pauda solidaritāti Lielbritānijai un bija vienotas pārliecībā, ka par uzbrukumu atbildība ir jāuzņemas Krievijai. Izmeklēšanas gaitā atklājies, ka pret Skripaļiem veikts uzbrukums, izmantojot nervu indi, kas pieder tā dēvētajai “Novičok” centrālo nervu sistēmu paralizējošu vielu grupai.

LA.lv