Latvijā
Novados

Lembergs kārtējo reizi kļūst par Ventspils mēru7

Foto – Ģirts Zvirbulis

Par Ventspils domes priekšsēdētāju šodien pārvēlēts Aivars Lembergs, kuru atbalstīja deviņi no 13 domes deputātiem. Viņš šo amatu pildīs jau septīto pašvaldības sasaukumu pēc kārtas.

Pilsētas domes priekšsēdētāja amatam bija izvirzīti divi kandidāti – partijas “Latvijai un Ventspilij” (“LV”) līderis Aivars Lembergs un apvienotā saraksta Nacionālā apvienība/”Vienotība”/Latvijas Reģionu apvienība pārstāvis Ģirts Valdis Kristovskis.

“Lemberga kungs pašvaldību vada vairāk kā 20 gadus un visas pozitīvās pārmaiņas pilsētā notikušas viņa vadībā,” teica domes deputāts Jānis Vītoliņš, izvirzot Lemberga kandidatūru mēra amatam. Viņš arī atgādināja, ka lielais vairums ventspilnieku socioloģiskajās aptaujās pašvaldības un tās vadītāja darbu vērtējot pozitīvi, turklāt Lembergs pašvaldību vēlēšanās saņēmis lielu skaitu plusiņu (3914 plusiņi un 846 svītrojumi).

Apvienotā saraksta pārstāvji iebilda pret Vītoliņa priekšlikumu, norādot, ka ilggadējā pilsētas vadītāja iespējas veikt savus pienākumus ir ierobežotas pret viņu sākto tiesvedību dēļ.

“Kolēģi, šodien mums ir iespēja ievēlēt priekšsēdētāju, kurš varētu saņemt visu klātesošo Ventspils pilsētas domes deputātu atbalstu. Tāpēc aicinām partijas “Latvijai un Ventspilij” deputātus Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatam no sava vidus virzīt personu, kura nav aizkavēta pildīt savus pienākumus,” domes sēdē teica apvienotā saraksta pārstāvis Aivis Landmanis. Tomēr neviens cits no Lemberga partijas biedriem nesaņēmās konkurēt ar savu līderi, tādēļ apvienotais saraksts mēra amatam pieteica savu kandidātu Ģirtu Valdi Kristovski.

Viņš savā uzrunā atzina Lemberga nopelnus pilsētas attīstībā, bet vienlaikus atgādināja par viņa kriminālajām apsūdzībām, kas traucē pilnvērtīgi vadīt pilsētu.

“Diemžēl, politiskā atbildība, ka politiskās kultūras kritērijs izpaliek,” secināja
Kristovskis, kā pozitīvu paraugu minot nu jau bijušo Briseles mēru Ivanu Majēru, kurš nesen atkāpās no sava amata daudz mazāku pārkāpumu dēļ. Lembergs un citi “LV” pārstāvji šo runu klausījās garām sejām, bet neko neiebilda un nemēģināja atspēkot.

Saskaņā ar Ventspils vēlēšanu komisijas vadītājas Baibas Līdakas nolasītajiem domes balsojuma rezultātiem, Lembergu atbalstījuši deviņi “LV” deputāti, “pret” bijuši visi četri apvienotā saraksta pārstāvji. Savukārt Kristovskim rezultāts esot bijis pretējs – “par” četri un “pret”
deviņi.

Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās Ventspils pilsētas domē izdevās iekļūt tikai divu partiju pārstāvjiem – 9 no 13 mandātiem ieguva Lemberga vadītā partija “LV”, bet atlikušos četrus – apvienotais saraksts Nacionālā apvienība/”Vienotība”/Latvijas Reģionu apvien

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO: Zināma jaunās Carnikavas baznīcas celtniecības vieta
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Novadu apvienība: Vairākas valsts iestādes joprojām strādā pēc veco rajonu principa
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Pastā nevar paskaidrot, kur palikušas jelgavniecei Baibai sūtītās bankas kartes 1
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
4 stundas