Latvijā
Novados

Valērija Maligina celtā baznīca gandrīz pabeigta. Domei ideja par adresi 6

Foto – LETA

Negaidīti mūžībā aizgājušais uzņēmējs AS “Olainfarm” vadītājs un līdzīpašnieks Valērijs Maligins Olainē bija izvērsis arī pareizticīgās baznīcas būvniecību, kas gandrīz jau noslēgusies.

Lai godinātu viņa devumu pilsētai, pašvaldība ierosinājusi baznīcai piešķir adresi – Valērija Maligina skvērs. Šāds priekšlikums izteikts tuviniekiem un šobrīd tiek gaidīta atbilde, portālam “la.lv” pastāsta Olaines mērs Andris Bergs.

Tas no mūsu puses būtu žests, lai godinātu Valēriju Maliginu kā sociāli atbildīgu uzņēmēju, pamatoja pašvaldības vadītājs.

Baznīcas celtniecība gandrīz jau pabeigta, vēl jāveic iekšdarbi. Visdrīzāk, tagad darbi iekavēšoties, kamēr nebūs skaidras mantojuma lietas, minēja mērs. Pēc viņa teiktā, finansējums baznīcas būvniecībai esot nācis gan no uzņēmuma, gan Maligina personīgi.

V. Maligins mūžībā aizgāja decembra sākumā 52 gadu vecumā. Viņš tika atrasts savā dzīvesvietā Jūrmalā. Uzņēmējs miris “dabīgā nāvē”, taču precīzu nāves cēloni policija nedrīkst atklāt, šodien pavēstīja likumsargi.

Farmaceitiskā rūpnīca Olainē darbību sāka pagājušā gadsimta 70.gados, šai nozarei Olainē ir senas tradīcijas.

Saistītie raksti

V. Maligins kļuva par “Olainfarm” valdes priekšsēdētāju pēc uzņēmuma privatizācijas 1997.gadā. Viņa vadībā AS “Olainfarm” attīstījās par vienu no vērtīgākajiem uzņēmumiem Latvijā ar apgrozījumu virs 100 miljoniem eiro un eksportu uz vairāk nekā 50 valstīm.

Laikraksta “Dienas Bizness” šogad veidotajā Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā Maligins tika ierindots 7.vietā ar 70 miljonu eiro turību.

LA.lv