Latvijā
Novados

Liepājā sašautais runcītis Picis iemidzināts 19

Foto no liepajniekiem.lv

Liepājā kādai ģimenei nācies pieņemt smagu lēmumu – iemidzināt 12 gadus veco runci Pici, kuru kāds bija sašāvis ar pneimatisko ieroci. No ievainojumiem dzīvnieks tā arī neatguvās un pagājušajā nedēļā saimnieki uz mūžu atvadījās no ģimenes mīluļa. Par šo gadījumu Liepājā raksta avīze “Kurzemes Vārds.”

Saimniece Inese Gulbe vērsās policijā. Veterinārārsta apskate parādīja, ka kaķim ir šauta brūce un lode iestrēgusi pie mugurkaula. “Sākotnēji iesniedzēja nevēlējās kriminālprocesa uzsākšanu un policijā vērsās informatīvā nolūkā – lai notikums izskanētu plašāk sabiedrībā un arī pārējie apkārtnes iedzīvotāji uzmanītos,” laikrakstam stāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Picis bijis parasts lauku kaķis, uzticīgs un drošs, jo no cilvēkiem iepriekš nebija cietis.
Viņš mēdza pa dienām doties apgaitā pa tuvējo apkārtni, ieklīdis pie kaimiņiem, bet vienmēr atgriezies, par Piča ikdienu stāstīja saimniece. Aprīļa sākumā viņš neraksturīgi pazudis uz vairākām dienām. Kaķis atgriezies mājās ar ievainojumiem. Klīnikā atklājies, ka runcis ir sašauts – viņa ķermenī bija redzama lode. Ārstēšana rezultātus nedeva un kaķim labāk nepalika.
Picim bijusi atrauta daļa astes, kas, iespējams, nozīmē, ka viņš turēts un uz viņu šauts no tuva attāluma. Tātad šauts speciāli, nevis nejauši trāpīts, uzsvēra saimniece. “Picis bija izaudzis ar mūsu mazdēlu,” noteica I. Gulbe.

Valsts policija neapstiprina vietējo sacīto, ka Nīcas ielā, Liepājā būtu bijis vēl kāds šāds gadījums. Iepriekšējā reize, kad kāds vērsies ar līdzīgu iesniegumu, bijis par sašautu suni Jaunliepājā.

LA.lv