×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Liepājā sašautais runcītis Picis iemidzināts (19)

Foto no liepajniekiem.lvFoto no liepajniekiem.lv

Liepājā kādai ģimenei nācies pieņemt smagu lēmumu – iemidzināt 12 gadus veco runci Pici, kuru kāds bija sašāvis ar pneimatisko ieroci. No ievainojumiem dzīvnieks tā arī neatguvās un pagājušajā nedēļā saimnieki uz mūžu atvadījās no ģimenes mīluļa. Par šo gadījumu Liepājā raksta avīze “Kurzemes Vārds.”

Saimniece Inese Gulbe vērsās policijā. Veterinārārsta apskate parādīja, ka kaķim ir šauta brūce un lode iestrēgusi pie mugurkaula. “Sākotnēji iesniedzēja nevēlējās kriminālprocesa uzsākšanu un policijā vērsās informatīvā nolūkā – lai notikums izskanētu plašāk sabiedrībā un arī pārējie apkārtnes iedzīvotāji uzmanītos,” laikrakstam stāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Picis bijis parasts lauku kaķis, uzticīgs un drošs, jo no cilvēkiem iepriekš nebija cietis.
Viņš mēdza pa dienām doties apgaitā pa tuvējo apkārtni, ieklīdis pie kaimiņiem, bet vienmēr atgriezies, par Piča ikdienu stāstīja saimniece. Aprīļa sākumā viņš neraksturīgi pazudis uz vairākām dienām. Kaķis atgriezies mājās ar ievainojumiem. Klīnikā atklājies, ka runcis ir sašauts – viņa ķermenī bija redzama lode. Ārstēšana rezultātus nedeva un kaķim labāk nepalika.
Picim bijusi atrauta daļa astes, kas, iespējams, nozīmē, ka viņš turēts un uz viņu šauts no tuva attāluma. Tātad šauts speciāli, nevis nejauši trāpīts, uzsvēra saimniece. “Picis bija izaudzis ar mūsu mazdēlu,” noteica I. Gulbe.

Valsts policija neapstiprina vietējo sacīto, ka Nīcas ielā, Liepājā būtu bijis vēl kāds šāds gadījums. Iepriekšējā reize, kad kāds vērsies ar līdzīgu iesniegumu, bijis par sašautu suni Jaunliepājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Dots devējam atdodas…………

 2. Dievs redz, bet mēs taču varam viņam arī palīdzēt (evil grin)

 3. loti zel kakiti, bet tas ko ir izdarijis,pasu skars, Dievs visu redz

 4. Vai tad tiešām nav iespējams noskaidrot vainīgos? Es tās ģimenes vietā noskaidrotu un pēc tam pie kadas tantiņas aizietu, lai puišiem nestāv vairāk. Policija diezvai palīdzēs.

 5. Visiem Pinča apraudātājiem Atbildēt

  Ja runcis bija 100% ( t.i. nekastrēts) , nez vai Jūs gribētu, lai jūsi sugas kaķenei n-to nreizi tiktu noorganizēti neplānoti bandu bērni un mājai visi pakšķi ,,iesmaržināti,, . Situācija , protams, ir hipotētiska

 6. Kāds ārprāts. Vajag viņu atrast. Viņš dzīvo jums blakus un noteikti līdzās dzīvojošie par to zin, tad kāpēc neziņot policijai.

 7. Eh kā šāvējam nepaveiktos ja es to redzētu! Policiju es nemeklētu, jēgas maz.

 8. ko sēsi, to pļausi Atbildēt

  es vairs nemaz nebrīnos, ka pēc 17 gadiem Aizputē izrok nošautu džeku ar visu vāģi. Pēc gadiem no kaut kurienes izvilks arī tādu kaķa šāvēju, kad providence būs savu bilanci sakārtojusi

 9. Apbrīnojami likumpaklausīgi tie komentētāji ! Tik taisni un cieti,ka paliek bail ! Tikai nez kāpēc to likumu pārkāpumu pie mums tik daudz un bieži ? Un krietni nejaukāku nekā runču nepareiza turēšana.

 10. Likums un kārtība Atbildēt

  Turiet savus mincīšus, pincīšus, krancīšus utt. savā teritorijā, netraucējiet citus ar savu lopiņu smaku, troksni, vandālismu utt., un viss būs kārtībā! Neviens viņiem netiks klāt. Pašiem saimniekiem vajadzēja uzlikt sodu par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu, kura dēļ arī nelaime varēja notikt. Ja Pincītis būtu mājās, neviens viņam nevarētu iešaut.

 11. Vai kaķītis bija laists ārā, atbilstoši ministru kabineta noteikumiem – sterilizēts un apzīmēts ar kakla siksniņu? Ja nebija ievēroti šie noteikumi, tad arī pareizi izdarīja ka parmācīja sētu un kaimiņu durvju apmīzēju.

 12. ar iemidzināšanu arī vajadzēja sākt,nevis bazūnēt netā !
  /
  Vairo klaiņojošos dzīvniekus – suņus, kaķus tādi “mīļie Picīši” un “mīļie Krancīši” !

 13. Ak, vai! Briesmīgi ir pieņemt lēmumu par slima kaķīša iemidzināšanu, bet iedomāties, kā cilvēkiem uzticīgo ģimenes draugu – kaķi kādi riebekļi var spīdzināt, tas ir neiedomājami smagi. Karmas likums nozīmē – spīdzinātājiem būs pašiem jāpiedzīvo līdzīgas mokas.

Draugiem Facebook Twitter Google+