×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. marts, 2018
Drukāt

Nevienam pasaulē nekā tāda nav, saka Putins par Krievijas jaunajiem ieročiem (14)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņojis, ka Krievija ir izstrādājusi jaunus kodolieročus, tostarp spārnoto raķeti un zemūdens aparātu, ko ienaidnieks nespēšot pārtvert.

Ikgadējā runā par valsts stāvokli Krievijas parlamenta abu palātu kopīgā sēdē viņš paziņoja, ka spārnotā kodolraķete izmēģināta pērnā gada rudenī un tai esot neierobežots darbības rādiuss un ļoti liels ātrums. Raķete esot spējīga pārvarēt jebkuru pretgaisa aizsardzību.

Savukārt lielu ātrumu sasniegt spējīgais zemūdens aparāts var nest kodolgalviņu un tikt izmantots pret lidmašīnu bāzeskuģiem un bāzēm piekrastē, pavēstīja Krievijas prezidents.

Viņš arī atklāja, ka Krievija izmēģinājusi jaunu starpkontinentālo ballistisko raķeti “Sarmat”, kuras darbības rādiuss un kodolgalviņu skaits pārsniedzot līdz šim sasniegto.

Putins skaidroja, ka līdz ar jauno ieroču radīšanu ASV vadītā NATO pretraķešu aizsardzības sistēma kļuvusi “nelietojama”, turklāt tas faktiski arī nozīmējot galu, pēc Putina teiktā, Rietumu centieniem kavēt Krievijas attīstību.

“Tiem, kas pēdējo 15 gadu laikā centušies uzkurināt bruņošanās sacensību, cenšas iegūt vienpusēju pārākumu pār Krieviju, ieviesuši nelikumīgas sankcijas ar mērķi apturēt mūsu valsts attīstību, es jums pateikšu – tas viss, kam jūs centāties traucēt, likt šķēršļus, īstenojot šādu politiku, jau ir noticis. Krieviju apturēt neizdevās,” sacīja Putins.

“Nevienam pasaulē nekā tāda nav,” viņš uzsvēra. “Kādu dienu tas var rasties, bet līdz tam laikam mēs būsim attīstījuši kaut ko jaunu.”

Viens no jaunajiem ieročiem ir starpkontinentālā virsskaņas raķete “Avangard”, kas uz mērķi var traukties ar ātrumu, kas 20 reizes pārsniedz skaņas ātrumu un trāpīt “kā meteorīts, kā komēta”.

Jauno ieroču, kuriem Rietumos līdzvērtīgu nav, attīstīšana bijusi reakcija uz ASV izstāšanos no Aukstā kara gadu līguma, ar kuru aizliegta pretraķešu aizsardzības sistēma, un ASV centieniem attīstīt pretraķešu aizsardzības sistēmas, skaidroja prezidents.

ASV Krievijas sūdzības ignorējušas, piebilda Putins.

“Neviens uz mums neklausījās,” viņš sacīja. “Tagad jūsu uz mums klausāties.”

Jaunie ieroči palīdzēs nodrošināt globālo stabilitāti un pārvilkt svītru centieniem vājināt Krieviju, pārliecināts ir Putins.

Vēl viena bruņojuma sistēma “Kinžal” jau ir izvietot Krievijas Dienvidu kara apgabalā.

Virsskaņas raķete, ar ko var tikt apbruņoti lidaparāti, var trāpīt mērķiem 2000 kilometru attālumā, sacīja Putins.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nav jau nekā oriģināla, – draudi “starptautiskajam imperialismam” un totāla bruņošanās uz tautas nabadzības fona, šinī nozīmē paraugs Ziemeļkoreja. Varenība biški neiet kopā ar olimpiešu apbalvošanu – “satrunējošā kapitālisma brāķa” BMV x5 vitā vajadzēja gruntīgu “KAMAZ”

 2. Nav jau nekā oriģināla, – draudi “starptautiskajam imperialismam” un totāla bruņošanās uz tautas nabadzības fona, šinī nozīmē paraugs Ziemeļkoreja. Varenība biški neiet kopā ar olimpiešu apbalvošanu – “satrunējošā kapitālisma brāķa” BMV x5 vietā vajadzēja gruntīgu “KAMAZ”

 3. Bet ,,Kaļinu,, uztaisīt lai nelūztu pirmajos kilometros slabo ! Ja nopietni ,tad -sapņot nav aizliegts .

 4. Putina armiju apbruņo un modernizē Krievijas dabas gāzes pircēji,un pircēji ir visa rietumeiropa .Uzbūvēs Nordstreem 2 un par to naudu divkāršos bruņojumu.Tā kā rietumiem jāpadodas.

 5. Nu nešaus taču viņš tās raķetes tur , kur viņa bērniem un naudai ir jaunā dzimtene …

 6. Šī militārā pārākuma sludināšana man atgādina Hitlera laikus, kad arī tika runāts par “brīnumieročiem”.
  Lai ko tādu radītu, ir vajadzīgs prāts, ļoti liela nauda un laiks. Zinām, ka līdz šim Krievija lielu daļu moderno ieroču kopēja, atdarinot Rietumu paraugus. Lielas naudas viņai arī nav bijis sakarā ar izejvielu krīzēm un sankcijām pasaulē, bet laika, lai to visu radītu, bijis vēl mazāk. Tad kur Krievijā ir tie ģēniji, kuri visu to ir radījuši? Hitleram vismaz bija fon Brauns un izcili atomfiziķi, bet pietrūka naudas un laika. Bet Putina laboratorijās laikam strādā marsieši, ja jau viņam ir tik spēcīgas raķetes. Vienīgais skaidrojums!

 7. Gramatika briesmīga Atbildēt

  “Neviens uz mums neklausījās,” viņš sacīja. “Tagad jūsu uz mums klausāties.” –
  Neviens mūs neklausījās. Tagad jūs mūs klausāties.

 8. Priekšvēlēšanu triks Putina stilā! Balstīts uz iebiedēšanu un fantāzijām. Kur tad ir tie jaunie ieroči: Sīrijā?
  Tur viņš lielījās, ka islamisti sakauti, tikai nezin kāpēc karš turpinās. Kaļiņingradā? Tur 100 X 150 km
  lielā teritorijā viņš vadā savus “Iskanderus” turpu, šurpu. Bet tik mazu teritoriju piebāzt ar bruņojumu,
  tas nav prāta darbs un labs mērķis pretējai pusei.Toties vienkāršie krievi naivi tic viņam un domā, ka Krievija patiešām ir varenākā valsts pasaulē. Un ar to viņam pilnīgi pietiek.

 9. pokera spēlmanis…

 10. Sarmat raķete nelido…mēs to zinàm….Un tā ātrā raķete ar kodoldzinēju….nu tas ir jau starpzvaigžnu līmenis….neviens ,kam būtu šàds kodoldzinējs netērētu to maznozīmīgām raķetēm….bet liktu uz Sajuz kosmosa raķetēm un trauktos uz Marsu! Idiots!

 11. Reigana (ASV) admistrāciju stipri iespaidoja Holivūdas “Zvaigžņu kari”. Tā ādam radās ideja piemuļķot PSRS. Tā radās Reigana “Zvaigžņu” superslepenā bruņošanās programma. Padomija tam noticēja, meta visus resursus un spēkus, lai “neatpalikt” no Reigana bruņošanās programmas. Tas beidzās ar pilnīgu PSRS ekonomikas sabrukumu, kas, savukārt, izsauca PSRS sabrukumu.
  Tagad Putins atkārto Reigana triku: Krievija patiešām drudžaini bruņojas un ir izveidojusi spēcīgu arniju, taču Putina teiktais pagaidām ir tikai viņa sapņi, kuriem daudzi naivulīši tic.

 12. Vestures maciba. Atbildēt

  Adolfs Hitlers ari bija izstradajis brimumieroci,bet vinam lidzigie aizmirsa ka tas beidzas.

 13. Krievu sakamvards Atbildēt

  Sila jest-uma nenado.

Draugiem Facebook Twitter Google+