Latvijā
Izglītība

Lielākajās augstskolās sākas ziemas uzņemšana 0

RSU Publicitātes foto

No 1. līdz 19. janvārim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās ziemas uzņemšana septiņās veselības aprūpes un sociālo zinātņu studiju programmās. Ņemot vērā iepriekšējās ziemas uzņemšanas rezultātus, RSU prognozē, ka šoziem tiks uzņemts vairāk nekā 150 studētgribētāju.

Ziemas uzņemšana norisinās trīs pamatstudiju programmās: profesionālā un akadēmiskā nepilna laika bakalaura studiju programmā “Tiesību zinātne”, akadēmiskajā bakalaura nepilna laika studiju programmā “Veselības sports”. Tāpat interesenti aicināti pieteikties studijām kādā no četrām maģistra līmeņa programmām tiesību zinātnēs un sociālajā antropoloģijā.
Maģistra studiju programmā “Sociālā antropoloģija” reflektanti varēs pretendēt uz vienu RSU finansēto studiju vietu, pārējās studiju programmās tiek piedāvātas tikai maksas vietas. Pieteikties studijām var, reģistrējoties RSU sistēmā e-Uzņemšana, kā arī ierodoties RSU galvenajā ēkā Dzirciema ielā 16, Rīgā. Studijas sāksies jau 2018. gada februārī.

Kā liecina RSU pieredze, ziemas uzņemšanā lielākā interese ir par nepilna laika studijām, uz kurām piesakās reflektanti, kuri strādā, bet vēlas pilnveidoties profesionāli un personiski. Lielākā daļa reflektantu turpina studijas otrā līmeņa studiju programmās, proti, pēc pirmā līmeņa programmu (koledžas) absolvēšanas.

RSU šobrīd studē 8670 studenti, tostarp 2104 ārvalstu studenti no 53 valstīm.

Latvijas Universitātē sākas ziemas uzņemšana

Janvārī Latvijas Universitātē (LU) norisinās ziemas uzņemšana piecās pamatstudiju programmās Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē (BVEF), Sociālo zinātņu fakultātē (SZF) un Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē (PPMF), sešās augstākā līmeņa jeb maģistra studiju programmās Fizikas un matemātikas fakultātē (FMF) un BVEF, kā arī uzņemšana notiek LU Alūksnes un Cēsu filiālēs.

Ziemas uzņemšana pamatstudiju programmās 2017./2018. ak. gada pavasarī notiks trīs fakultātēs – BVEF studiju programmās “Industriālās inženierijas vadība”, “Vadības zinības” un “Starptautiskā ekonomika un komercdiplomātija”, SZF studiju programmā “Eiropas integrācija un globālā attīstība” un PPMF studiju programmā “Pirmsskolas izglītības pedagogs”.

Savukārt ziemas uzņemšana augstākā līmeņa studiju programmās 2017./2018. ak. gada pavasarī notiks divās fakultātēs – FMF studiju programmā “Optometrija”, kā arī BVEF studiju programmās “Ekonomika”, “Vadības zinības”, “Starptautiskās attiecības”, “Starptautiskais bizness” un “Eiropas studijas”.

Tāpat ziemas uzņemšana notiks divās LU filiālēs – Alūksnes filiālē uzņemšana notiks profesionālās maģistra studiju programmas “Pedagoģija” apakšprogrammā “Skolas pedagoģija” nepilna laika klātienes studijām, bet Cēsu filiālē uzņemšana notiks pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā “Pirmsskolas izglītības skolotājs” nepilna laika klātienes studijām.

Divas pamatstudiju programmas ir pavisam jaunas un unikālas. Pirmo reizi LU tiek piedāvāta iespēja iegūt inženiera grādu un kvalifikāciju. Jaunās BVEF studiju programmas “Industriālās inženierijas vadība” mērķis ir dot iespēju jauniešiem iegūt starptautiski konkurētspējīgu izglītību un sagatavot augsti kvalificētus sistēmu vadības inženierus. Tāpat neseno pasaules un Eiropas notikumu fonā SZF tapusi jauna bakalaura studiju programma “Eiropas integrācija un globālā attīstība”. Programmas mērķis ir sniegt zināšanas, kas nepieciešamas darbam Eiropas Savienības valstu institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un privātajā sektorā. “Eiropas integrācijas un globālā attīstības” bakalaura studiju programma ļaus orientēties globālās attīstības un Eiropas integrācijas jautājumos un sniegt uz tiem labākās atbildes, lai nodrošinātu mieru un labklājību sev un citiem.

“Ar ziemas uzņemšanu augstskola dod iespēju studēt gribētājiem uzsākt studijas divos periodos gadā – vasaras beigās un ziemas vidū. Tātad tie, kuri līdz rudenim vēl nespēja izlemt ko studēt vai studijas neuzsāka citu apstākļu dēļ, ziemā var savu izvēli izdarīt un viņiem nav jāgaida nākamais rudens. Protams, augstskolai tas ir nozīmīgi arī tāpēc, ka tādā veidā tā palielina studējošo skaitu,” skaidro Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

Piesakoties studijām LU, jāsamaksā reģistrācijas maksa – 30 eiro.

LA.lv