Dabā
Laika ziņas

Šodien un rīt būs vasarīgi karsts laiks. Gaidāma augsta ultravioletā radiācija0

Foto – Siguldas pašvaldība

Šodien laika apstākļus virs Latvijas noteiks augsta spiediena apgabals, līdz ar to nokrišņu nebūs un arī mākoņu būs samērā maz. Ieplūstot ievērojamāki siltākam gaisam no rietumiem, šodien un rīt gaidāms īsti vasarīgs laiks – gaisa temperatūra dienas laikā daudzviet paaugstināsies līdz +23…+26 grādiem, dienvidu daļā gaidāms karstums līdz pat +27…+28 grādiem, tomēr vietām piekrastē gaisa temperatūra nebūs augstāka par +18…+22 grādiem.

Arī naktis būs siltas – gaisa temperatūra nebūs zemāka par +8…+13 grādiem. Sestdien gan anticiklona ietekme mazināsies, līdz ar to būs vairāk mākoņu un pēcpusdienā austrumu rajonos lokāli gaidāmas arī pērkona lietusgāzes.

Lai gan nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā karstums mazināsies, tomēr joprojām laiks būs silts un lielākajā teritorijas daļā arī pārsvarā sauss, vien atsevišķos rajonos gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Naktīs gaisa temperatūra gaidāma vidēji +5…+10 grādu robežās, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +15…+21 grādam.

Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē laika apstākļus virs mūsu reģiona vairāk sāks noteikt ciklonu darbība. To ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un visā teritorijā gaidāmi nokrišņi, vietām līs pat ilgstoši un laiks kļūs nedaudz vēsāks. Termometra stabiņš nākamās darba nedēļas beigās dienas laikā nepārsniegs +13…+18 grādu atzīmi.

Gaidāma augsta ultravioletā radiācija, tādēļ no plkst.11 līdz 16 nav ieteicams ilgstoši sauļoties.

Piektdienas rīts – saulains Rietumlatvijā un mākoņains Austrumlatvijā

Piektdienas rītā Latvijas rietumu daļā ir skaidras debesis, atsevišķās vietās izklīst migla, liecina meteoroloģiskā informācija, par ko vēsta LETA.

Savukārt valsts austrumu novados pārsvarā mākoņains laiks, bez nokrišņiem.

Dominē viegls dienvidu, dienvidaustrumu vējš.

Minimālā gaisa temperatūra naktī un no rīta +9..+14 grādu, Mērsraga meteostacijā +7 grādi.
Rīgā daļēji apmācies laiks, pūš lēns dienvidu, dienvidaustrumu vējš. Gaisa temperatūra naktī pazeminājās līdz +11..+14 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien bija no +14..+15 grādiem vietām piekrastē un Ziemeļvidzemē līdz +22 grādiem daudzviet Kurzemē un Zemgalē.

18.maija augstākā gaisa temperatūra Eiropā bija aptuveni +30 grādu daudzviet dienvidu un centrālajā daļā. Zviedrijas dienvidos gaiss sakarsa līdz +28 grādiem. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu -3..-5 grādi augstākajos kalnos Eiropas centrālajā un dienvidaustrumu daļā, kā arī -10 grādu Vorkutas pusē, Krievijā.

LA.lv