Pasaulē
Eiropa

Sprādzienā Arianas Grandes koncertā Lielbritānijā bojā gājuši 22 cilvēki 16

AP/LETA, aculiecinieku foto

Papildināts viss teksts

Sprādzienā, kas iepriekšējās dienas vakarā tika sarīkots Mančestras arēnā, noslepkavoti 22 cilvēki, starp kuriem ir arī bērni, otrdien preses konferencē paziņojis Mančestras aglomerācijas policijas galvenais konstebls Ians Hopkinss.

Hopkins pavēstīja, ka, pēc policijas domām, uzbrukumu dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā sarīkojis terorists pašnāvnieks.

Policija šobrīd pārbauda, vai uzbrucējs, kas pats gājis bojā sprādzienā, ir rīkojies viens pats.

Atrās palīdzības dienests ziņo, ka pēc sprādziena Mančestras arēnā slimnīcās nogādāti 59 ievainotie, bet vieglāk cietušajiem medicīniskā palīdzība sniegta notikuma vietā.

Mediķi britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC stāstījuši, ka daļai cietušo bijuši ievainojumi, kas atgādina šrapneļa radītas brūces.

Policija notikušo uzskata par iespējamu teroraktu, lai arī precīzs notikušā cēlonis vēl nav zināms.

Tikmēr divas anonīmas ASV amatpersonas izteikušās, ka šobrīd pieejamās ziņas liecina par iespējamu spridzinātāja pašnāvnieka sarīkotu teroraktu.

Sprādziens notika pirmdien plkst.22.35 (otrdien plkst.0.35 pēc Latvijas laika), kad koncerts jau beidzās, un Mančestras arēna savā tīmekļa vietnē vēsta, ka eksplozija notikusi ārpus koncertzāles, apmeklētājiem dodoties mājup.

Mediji un aculiecinieki stāsta, ka eksplozija gan zālē esošajā publikā, gan jau ārpusē esošo cilvēku vidū izraisījusi paniku.

Policija netālu no koncerta norises vietas vēlāk veica vēl vienu kontrolētu sprādzienu, taču pēc tam izrādījās, ka aizdomīgais objekts bija tikai pamestas drēbes.

Galerijas nosaukums

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau nosodījusi “šausmīgo teroristu uzbrukumu” un paziņojusi, ka aptur viņas vadītās Konservatīvās partijas priekšvēlēšanu kampaņu pirms 8.jūnijā paredzētajām parlamenta vēlēšanām.

Par kampaņas apturēšanu paziņojušas arī pārējās partijas.

Meja sasaukusi ārkārtas komisijas COBRA sēdi, kas paredzēta otrdien.

Tikmēr Grandes pārstāvis pavēstījis, ka ar 23 gadus veco dziedātāju viss ir kārtībā, bet viņa pati tviterī vēlāk izteikusi līdzjūtību cietušajiem.

Policija aicinājusi cilvēkus netuvoties Mančestras arēnai, un netālu esošā Viktorijas dzelzceļa stacija tikusi evakuēta, bet vilcienu satiksme – apturēta.

Mančestras arēna ir lielākā pilsētas koncertzāle ar aptuveni 18 000 skatītāju vietu.

Grande savu karjeru sākusi, vēl būdama padsmitniece, kā amerikāņu televīzijas zvaigzne, un arī tagad viņas pielūdzēju vidū pamatā ir bērni un pusauga meitenes.

Arī pirmdienas vakarā publikā bija daudz vecāku ar bērniem.

LA.lv