Latvijā
Kriminālziņas

Sprāga, kad pārcilāja mantas: min, kurš aizturēts ieroču glabāšanas lietā 16

Valsts policija

Valsts policijas sāktajā sprāgstvielu un ieroču glabāšanas lietā aizturēts biedrības “Meklēšanas vienība Brālība” valdes priekšsēdētājs Jurijs Teteris, vēsta portāls “pietiek.com”.

Pēc portāla ziņām, arī sprādziens noticis tieši Tetera dzīvesvietā Ķekavas pagasta Jaunsilā, kur likumsargi bez sprāgstvielu ekspertu klātbūtnes esot sākuši pārcilāt mantas.

Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska aģentūrai LETA nekomentēja, vai vienīgais šajā lietā aizturētais ir Teteris, taču apliecināja, ka policija vēl nav izlēmusi, kādu drošības līdzekli viņam noteikt. Likums paredz personas aizturēšanu līdz 48 stundām, bet pēc tam ir jāizlemj, kādu drošības līdzekli piemērot.

Policija arī nekomentēja, vai izmeklēšana saistīta ar iepriekšminēto biedrību.

Ar biedrību aģentūrai LETA neizdevās sazināties, jo norādītais kontakttālrunis ir izslēgts. Biedrības mērķi ir militāro un vēsturisko vērtību, kā arī Otrajā pasaules karā un citos karos izmantotās militārās tehnikas, ekipējuma un bruņojuma meklēšana, restaurācija, saglabāšana vai nodošana iznīcināšanai attiecīgajiem dienestiem. Tāpat biedrības mērķi ir Otrajā pasaules karā un citos karos bojā gājušo un neapbedīto kareivju mirstīgo atlieku meklēšana, identifikācija un nodošana pārapbedīšanai kapos.

Jau ziņots, ka vakar Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes amatpersonas Rīgā, galvaspilsētas reģionā un Tukuma novadā veica kopumā 12 kratīšanas saistībā ar iespējamu nelikumīgu šaujamieroču munīcijas un sprāgstvielu glabāšanu.

Vienā no kratīšanām Rīgas reģionā miesas bojājumus guva policists, kura gūtie miesas bojājumi nav dzīvībai bīstami.

Kratīšanu rezultātā likumsargi kopumā izņēma 40 kilogramus trotila, 11 dažādas pistoles, desmit karabīnes, septiņus automātiskos ieročus, 1142 munīcijas vienības un 81 ieroču būtisku sastāvdaļu, 75 spridzināšanas ietaises un to sastāvdaļas.

Starp kratīšanā izņemtajiem priekšmetiem ir gan kara laika, gan jaunākos laikos ražoti priekšmeti.

Kriminālprocesā tiek pārbaudītas septiņas personas, no kurām viena ir aizturēta.

LA.lv