Latvijā
Sabiedrība

Tēti gandrīz apglabāja kā cilvēku bez piederīgajiem. Meitas Mairitas stāsts, lai brīdinātu citus22

Ekrānuzņēmums no TV3 sižeta “Bez Tabu” sižeta portālā skaties.lv

Mairitas tēti, kurš nomira 57 gadu vecumā, bet viņa par nāvi nejauši uzzinājusi tikai astoņas dienas pēc notikušā, kad piezvanījis tēva draugs, gandrīz apglabāja kā nezināmu. Par šo gadījumu vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Vīrietis mirušu atrada kāpņu telpā. Valsts policijas pārstāve skaidro, ka tas tiešām esot bijis policijas uzdevums paziņot tuviniekiem par mirušo, kurš atrasts bez dzīvības pazīmēm daudzdzīvokļu nama gaitenī, taču neesot varējuši ar tuviniekiem sazināties. Policija atstājusi pavēsti mirušā sievas pastkastē, taču pavēste neesot saņemta, visticamāk, kāds cits esot to izņēmis. Raidījumā nofilmētajā kāpņu telpā bija redzams izdemolētas pastkastītes.

Mairitai Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā teica, ka aizgājējam jau piešķirts kārtas numurs, lai varētu apbedīt Jaunciema kapos kā bezpiederīgo mirušo.

Mairita uzsver, ka tētim bijusi gan ID karte, gan darba apliecība, gan mobilais tālrunis, gan citi personīga rakstura dokumenti. Un meita uzskata, ka policija nav izdarījusi visu, lai paziņotu šo vēsti tuviniekiem.

Mairitu sataruc, ka tā var gadīties arī citiem, īpaši ņemot vērā to, ka daudziem tuvinieki dzīvo ārzemēs, un arī viņiem, iespējams, var nepaziņot par piederīgo nāvi un jau pēc 15 dienu atrašanās morgā tiek dota zaļā gaisma  apbedīšanai kā cilvēku, kuram nav piederīgo.

LA.lv