×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. decembris, 2017
Drukāt

Atklājas patiesība par darba piedāvājumiem Pētersonei-Godmanei (29)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Pēc ilgstošas valsts ie­stāžu pārstāvju izlocīšanās un stomīšanās beidzot ir kļuvis skaidrs, ka bijušajai Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei Ilzei Pētersonei-Godmanei nevar pārmest, ka pēc valsts noslēpuma pielaides zaudēšanas viņa labprātīgi būtu pametusi valsts darbu. Vienīgais viņai izteiktais “piedāvājums” trīs mēnešu laikā ir bijis ieteikums pamēģināt piedalīties konkursā uz Austrumu slimnīcas vadītāja amatu.

Kad šovasar kļuva zināms, ka I. Pētersone-Godmane ir zaudējusi valsts noslēpuma pielaidi un līdz ar to viņai nāksies šķirties no Iekšlietu ministrijas galvenā ierēdņa posteņa, Ministru prezidents Māris Kučinskis vispirms TV paziņoja, ka bijušajai valsts sekretārei tikšot “piedāvāts amats valsts pārvaldē”. Taču gāja mēneši un nekas par I. Pētersones-Godmanes stāšanos jaunā amatā netika ziņots. Oktobra vidū, atbildot uz atkārtoti uzdotu jautājumu, M. Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars lika saprast, ka nekāds konkrēts piedāvājums viņai nemaz nav izteikts un premjers solījumu nav turējis.

“Tika apsvērta iespēja Ilzei Pētersonei-Godmanei piedāvāt amatu valsts pārvaldē veselības aprūpes jomā, taču līdz konkrētiem amatiem šis jautājums nenonāca,” šāds bija Ministru prezidenta pārstāvja formulējums, atklātībā nākot ziņām, ka bijusī ierēdne varētu kļūt par AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma “Gaso” vadītāju.

Taču faktiski vienlaikus pats M. Kučinskis nāca klajā ar jaunu principiāli citu paziņojumu, liekot saprast, ka piedāvājums tomēr ticis izteikts, vienkārši I. Pētersone-Godmane esot vēlējusies pārāk lielu algu, ko valsts pārvalde nav spējusi viņai nodrošināt.

“Valsts pārvalde nespēja samaksāt to, ko privātās kompānijas. Godmanes kundze izvēlējās labāk atalgotu darbu, jo valsts pārvaldē izteiktie piedāvājumi nebija konkurētspējīgi,” oktobra vidū TV paziņoja Ministru prezidents.

Pēc šā paziņojuma jautājums par to, kas īsti I. Pētersonei-Godmanei ir vai nav piedāvāts, premjera preses sekretāram tika uzdots atkārtoti. Kad atbilde ilgāku laiku netika saņemta, tika nosūtīts arī oficiāls informācijas pieprasījums premjeram.

Tikai pēc šā pieprasījuma nosūtīšanas Ministru prezidenta preses sekretārs pavēstīja atkal jaunu, bet joprojām nepilnīgu versiju – ka M. Kučinskis 1. septembrī (tātad gandrīz trīs mēnešus pēc savu sākotnējo solījumu izteikšanas) beidzot ticies ar I. Pētersoni-Godmani. Taču tā vietā, lai publiski augsti vērtētajai ierēdnei piedāvātu konkrētu amatu, Ministru prezidents viņai vienīgi izteicis piedāvājumu “startēt konkursā uz augstu posteni Veselības ministrijas sistēmā”, bet I. Pētersone-Godmane atteikusies, līdz ar to “sarunas par viņas iespējamo palikšanu darbā valsts pārvaldē vairs netika turpinātas”.

Tikai tagad, decembra sākumā, kad Ministru prezidentam tika norādīts uz gaidāmu vēršanos administratīvajā tiesā, premjera birojs beidzot ir sniedzis skaidru un izsmeļošu atbildi – kas tad īsti ir piedāvāts I. Pētersonei-Godmanei, lai šo vērtīgo kadru saglabātu valsts pārvaldē.

“Ministru prezidents ar Ilzi Pētersoni-Godmani tikās Rīgā 2017. gada 1. septembrī, piedāvājot viņai piedalīties Veselības ministrijas izsludinātajā atklātajā konkursā uz SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” valdes priekšsēdētāja amatu,” teikts oficiālajā premjera biroja dokumentā. Tas nozīmē, ka vienīgais, ko trīs mēnešu laikā valdības vadītājs varēja vai vēlējās piedāvāt bijušajai Iekšlietu ministrijas valsts sekretārei, bija – arī ikvienam citam interesentam pieejama iespēja mēģināt piedalīties konkursā uz slimnīcas vadītāja posteni.

Turklāt, lai varētu kvalificēties šādā principiāli citas jomas konkursā, I. Pētersonei-Godmanei atbilstoši konkursa nolikumam vajadzēja būt iemaņām un pieredzei, kādu viņai, ilgus gadus vadot valsts iestādi, nevarēja būt. Cita starpā konkursā tika prasīta, piemēram, “praktiskā darba pieredze tādu jautājumu risināšanā, kas attiecas uz kapitālsabiedrības attīstību, darbības stratēģijas īstenošanu” un “izpratne par SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” darbības stratēģijas realizēšanu”.

Kā zināms, I. Pētersone-Godmane valsts darbu pameta un tagad patiešām ir kļuvusi par SIA “Gaso” valdes priekšsēdētāju.

Kāds būs viņas atalgojums jaunajā darbavietā, nav zināms, taču kā Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre I. Pētersone-Godmane 2016. gadā mēnesī “uz papīra” saņēma aptuveni 4100 eiro, savukārt SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” bijušās valdes priekšsēdētājas alga 2016. gadā bija 3850 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas. Pietiekami mēneša ienākumi I. Pētersonei-Godmanei nepieciešami, arī ņemot vērā viņas deklarētās parādsaistības – 72 129 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. …lai šo vērtīgo kadru saglabātu… :))

 2. L.A.,ko tad es atkal biju komentā par godmaņtanti uzrakstījusi pretvalstisku ka izrāvāt vai neielikāt manu komentu?Tad jau tālu tiksiet ar tādu cenzūru.

 3. Godmaņu gīmenei JĀRAUŠ BAGĀTĪBAS KUR VIEN IESPĒJAMS, lai nabadziņi nenomirtu badā tik prātam neaptverami sagrābušies aizdevumus… KURAM NO ELITES NAV attiecības ar Krievijas FSB rezidentu???
  Ne velti teciņus devās un dodas uz Krievijas vēstniecību!? Šais čekas maisos jau nav ĪSTIE! TE BIEŽI atrodami pat PILNĪGI NEVAINĪGI cilvēki, lai kompromitētu viņus LATVIJAI lojālu uzskatu dēļ – nedod dievs tie sāks celt ekonomiku un tautas labklājību, valstī valdīs sapratne – CILVĒKS UN VIŅA LABKLĀJĪBA TIEŠĀM KĻŪS PRIMĀRI?!!!!!!!!!!???????????

 4. Vai Tas ir liels zaudējums Latvijas valstij, ka Godmaņa kundze vairs nav valsts pārvaldē? Ja nebija prāta nepakāst pielaidi tā saucamajam “valsts noslēpumam”, cik būs saprašanas vadīt citas lietas?

 5. Kāpēc jānodrošina amati visādām pētersonēm (Karinai un Ilzei), āboltiņām un bērziņiem (Indulim), lai iet rakt grāvjus atbilstoši savām spējām un talantiem1

 6. Būtu jauki tikpat bieži kā par šo kundzi rakstīt arī par tiem tūkstošiem labu un jauku cilveku??kas nežēlojot bez kāda pamata tiek atlaisti no darba un patiešām ilgstoši neatrod, kā nopelnīt iztiku ģimenei.Te gan es šaubīties vai šai kundzei patiešām stāv tukšs ledusskapis un nav ko ģērbt mugurā?

 7. Salīdzinot ar 53 eiro dzīvības uzturēšanai 4100 eiro pirms nodokļiem ir ļoti maz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Par gaumi nestrīdas…

 9. Vai konkursi ierēdniecībā vairs nav modē?

 10. Vai tad nav labāk ja uzticību zaudējis ierēdnis tiek turēts tālāk no atbildīgiem valsts amatiem?

  • Zini, kā ar to uzticību? Dombrovskim un Āboltiņai arī bija neformālas attiecības ar Krievijas FSB rezidentu, Savicki, ko tagad pārmet Pētersonei.

 11. Kāpēc viņai kaut kas jāpiedāvā?

 12. Vai tad parādu saistības jāsedz no Valsts ,tas ir no nodokļu maksātājiem ,tas ir no visas tautas !!! Vai arī šai kundzītei no vīra lielās algas ir jāatmaksā lielie kredīti !!!!!!??????

 13. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  “Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kurš “pielaists” SILĒ uzēst mūli,
  Tas “vienlīdzīgĀKs” kļūst par “pūli”:
  “Kas “limitēts” priekš sugas lopa,
  To nedrīkst brūķēt “vaukšķu” kopa!
  .
  Jau Orvels šamo tēzi pauda:
  Kam Fermā teikšana (un nauda),
  Tie = “vienlīdzīgĀKi” par baru,
  Kas uztur Muļķu Zemes varu!!”

  Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”:
  “Pie …(kājas) godaprāta tikums ~
  Kas “garantēts” priekš SILES mūļa,
  Tas nespīd “LUMPEŅIEM no pūļa”!!!”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • Muļķa Krištopāns Atbildēt

   Aizveries, zaudētāj, neviens tavu žulti nelasa.

   • Aizrijies ar savu žulti kārtējo reizi, savu jau tā nožēlojami niecīgo sajēgu neatgriezeniski zaudējušais muļķa lumpeni, nevienam normālam cilvēkam tavi psihotoksiskie izdalījumi neinteresē.

 14. Treknam cilvēkam – treknas prasības

 15. Biedriem pie “siles ” algas vienmēr ir par mazu un arī amatu ” N darbavietās” ir par maz….un “parādu” parasti ir daudz …pat neskatoties uz “godīgā ” vīreļa-bundzinieka daudzajiem “amatiem” …iekaitot Olainfarm padomes vaditāja amatu un goodmaņa vienpersonisko un “vitāli nepieciešamo ” izzagtā parex PRIVĀTO saitību 2000 miljonu apmērā pārlikšanu uz visu Latvijas iedzivotāju makiem.
  Esmu pārliecināts ka Goodmanu ģimeniitei netrūkst nekā…bet varbut es maldos ?
  Vini ir tikpat “trūcigi” kā kargini un krasovicki realizējot “neveiksmigu biznesu” shēmas…kuras nespēj saskatiit pie muusu valstiņas stūres esošie bezmugurkaulinieki…….opozīciju ieskaitot.

  • =Esmu pārliecināts ka Goodmanu ģimeniitei netrūkst nekā…bet varbut es maldos ?=
   Nemaldaties, neba velti naktī cēlās un to valsts miljardu deva – ne jau pa tukšo…. Tikai tā poza ir jāietur, ka nenokļūdās .

 16. Kundzītes “vērtība” valsts aparātā ar visām viņas parādsaistîbām ir tiešām uzkrîtoša! Kāpēc lai atkal nodokļu maksätājiem bütu uzlikts slogs par viņas bezatbildīgajiem aizņēmumiem? Bet LG jau ir kartelis!

 17. Tikai par sanitāri varētu !

 18. Kā parasti-barankas ar tukšu vidu! ????

 19. Viņai jau tauki veļas pa ausīm ārā!

 20. mūdzis regionālis Atbildēt

  Tie lielo algu mednieki manās acīs ir sabiedrības atkritumi.Mēs taču zinām,ka pilnīgi bez atkritumiem nu nekā.

 21. tad nu gan ārkārtīgi vērtīgu kadreni atraduši…

Draugiem Facebook Twitter Google+