Reuters/LETA

Irānas futbola izlase piektdien Pasaules kausa izcīņas finālturnīra ievadā izcīnīja sensacionālu uzvaru ar rezultātu 1:0 (0:0) pār Marokas valstsvienību

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88

Vienīgos vārtus spēles pēdējā minūtē guva Marokas spēlētājs Asiss Buhaduss, kurš bumbu raidīja savos vārtos.

Jau no spēles pirmajām minūtēm bumbu vairāk kontrolēja Maroka, taču irāniešiem bija laba iespēja panākt pārsvaru, kad Sardars Azmuns aizskrēja viens pret vienu ar vārtsargu, taču pēdējā brīdī viņu paspēja patraucēt aizsargs.

Spēles turpinājumā Maroka uzbruka vairāk, turklāt Irāna spēles izskaņā veica taktiskas maiņas, laukumā sūtot aizsargus.

Irānieši centās sargāt rezultātu, taču jau otrā puslaika kompensācijas laikā tika pie standartsituācijas izspēles. Pēc centrējuma bumbu kritienā ar galvu centās izsist uz maiņu nākušais Buhaduss, taču viņš to raidīja savos vārtos.

Marokiešiem vairs nebija laika, lai atspēlētos, kā rezultātā pirmo uzvaru turnīrā un otro panākumu finālturnīru vēsturē guva Irāna.

Līdz ar to B grupas kopvērtējumā Irāna ir pirmajā vietā, kamēr piektdien vēl vienu B apakšgrupas dueli aizvadīs Spānija un Portugāle.

Maroka Pasaules kausa finālturnīrā piedalās piekto reizi, bet pirmo kopš 1998.gada. Labākais sasniegums gūts 1986.gadā, kad tika sasniegts astotdaļfināls. Pasaules kausa finālturnīros aizvadījusi 13 spēles, taču guvusi tikai divas uzvaras.

Savukārt Irāna Pasaules kausa finālturnīros piedalās piekto reizi, debiju piedzīvojot 1978.gadā, taču startējot arī pirms četriem gadiem Brazīlijā. Ne reizi nav izkļuvusi no apakšgrupas, allaž sacensības beidzot jau priekšsacīkstēs – 12 cīņās izcīnīta viena uzvara, trīs reizes spēlēts neizšķirti un astoņos mačos ciesti zaudējumi.