×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
4. decembris, 2017
Drukāt

Jubilejas atzīšanās, Ušakova manevri un vai tirgus slēpta privatizācija? “LA” nedēļas apskats (8)

1. Cilvēks. VVF jubilejas atzīšanās

1no5
Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA
Foto – Zane Bitere/LETA

Pagājušajā nedēļā mediju varone bija bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kura piektdien, 1. decembrī, svinēja 80. dzimšanas dienu. Neapšaubāmi, spilgta un ievērojama persona. Viņas pēcteču darbība Rīgas pilī bieži tiek salīdzināta ar V. Vīķes-Freibergas prezidentūras gadiem (tā sauktajiem Vairas jeb VVF laikiem), un parasti kungu darbs paliek zaudētājos. Par godu jubilejai bija sagatavotas pat divas televīzijas filmas. Latvijas Televīzija savai bija devusi nosaukumu “Vienmēr prezidente” – tajā nedaudz varēja ieskatīties V. Vīķes-Freibergas dzīvē pēc prezidentūras beigām. Filmēšanas grupa vasarā sekojusi līdzi viņas gaitām un secinājusi, ka V. Vīķe-Freiberga “nav rāma pensionāre, kas rimti atskatās uz saviem dzīves sasniegumiem”.

Protams, dzimšanas dienas ir brīži, kad tiek teikti skaisti vārdi un pateicības, iespējams, tāpēc filmā izpalika daudzpusīgs V. Vīķes-Freibergas darba izvērtējums un netika pajautāti jautājumi, uz kuriem daudzi vēlētos dzirdēt atbildes – piemēram, par tikšanos Alpos ar Krievijas prezidentu Putinu vai arī slaveno žestu pie deniņiem, atbildot uz cilvēku jautājumiem par 16. martu. Toties viena zīmīga pārdoma bijušajai prezidentei gan bija – par savulaik Latvijas pausto stingro atbalstu ASV iebrukumam Irākā: “Dziļi sirdī man šķita, ka tā ir kļūda…”

Savukārt TV3 V. Vīķes-Freibergas dzimšanas dienā piedāvāja filmu “Trejādā Vaira”, kuras pamatā ir viņas saruna ar žurnālistu Arni Krauzi. Arī tajā netiek vērtēts viņas politiskais mantojums. Taču žurnālistam V. Vīķe-Freiberga atklājusi kādu interesantu faktu: “VDK aģents, kurš ziņoja par mani, neatkarīgajā Latvijā ieņēma augstu amatu.” Tas esot Latvijas zinātnieks, kurš padomju laikā ciemojies pie viņas Kanādā, rakstījis par to atskaites čekai un pat centies savervēt viņas dzīvesbiedru Imantu. Vēlāk viņu ceļi mijušies jau neatkarīgajā Latvijā. “Bija pretīgi ar viņu satikties, centos no viņa izvairīties,” neslēpj eksprezidente.

V. Vīķe-Freiberga ir joprojām darbīga. Portālā “lsm.lv”, kur par viņu pastāstīts vairāk nekā LTV filmā “Vienmēr prezidente”, filmas autori raksta: “Ilgi lauzām galvu par filmas nosaukumu, taču beigās tas rodas pats no sevis. Prezidentes asistente nespēj apmierināt visus lūgumus pēc intervijām, uzrunām un ārvalstu braucieniem. Nav brīža, kad Vīķe-Freiberga nezaudētu savu prezidentes stāju, pat sarunās ar tuvākajiem. Arī mums pavisam reti izdodas notvert viņas īstās emocijas. Vienmēr distanci ieturoša, perfekti safrizēta un pieradusi, ka apkārt esošie izpilda viņas rīkojumus. Vienmēr prezidente.”

 1. Cilvēks. VVF jubilejas atzīšanās
 2. Kauns. Ušakova manevri
 3. Mācība. Nejauc darbu ar hobiju!
 4. Izgāšanās. Dopinga mīkla rūgst
 5. Noslēpums. Vai tirgus slēpta privatizācija?

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ušakovs ir latviskas Latvijas ienaidnieks, viņš ir rūdīts krievnacists. Diemžēl, netrūkst aklu latviešu kas par šo cilvēku balso. Varbūt tikai viņa zilo uzvalku dēļ.

 2. Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

  Ušakovs , lai turpinātu šķelt Latviju, krievu bērniem mācīs papildus vēl vienu krievu valodu un otru – “krievvalodīgo” valodu, kā pārkrievot pārējās tautības, piemēranm ukraiņus, tatārus un citas tautības.

  Cik ilgi ši Saskaņa “karos” ar savu mīnes zemes Satversmi, likumiem un kārtību un cik ilgi musinās krievu b;ernus?

 3. Ir žurnālisti, ir žurnaļugas kuri pēc pasūtījuma no mušas prot uzpūst ziloni, neveiksmīgi izvēlētu mūzikas klipu pasniegt kā valsts nodevību.

 4. Nekādu atsevišku krievu skolu.
  Krievu bērniem jāmācās latviešu skolās un punkts.
  Bērnībā jebkuru valodu iemācās bez grūtībām, ja babkas nejaucas pa vidu.

 5. Nu lūk, vēl viens kārtīgs kumoss, kuru blēžiem prihvatizēt.
  Vai to pieļausim?
  Kad beidzot iestāsies Ušakova un Amerika ATBILDĪBA?!

 6. “Ilgi lauzām galvu par filmas nosaukumu”, Tā gan latvieši šo vārdu nelieto, tiešām var nolauzt galvu!

  Ilgi lauzījām – tā gan vismaz līdz šim lietojām šo vārdu!

 7. ja kāds vīrelis kļuva slavens ar Romas dedzināšanu, tad kāpēc kāda sievele lai nekļūtu slavena ar Latvijas nīcināšanu ?

 8. lienošā okupācija !

Draugiem Facebook Twitter Google+