Latvijā
Politika

KPV LV esot provocēta uz asumiem0


Partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes loceklis Atis Zakatistovs (no kreisās), valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, Didzis Šmits un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems dodas uz Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biroju, lai tiktos ar JKP pārstāvjiem un pārrunātu iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā.
Partijas “KPV LV” pārstāvji – valdes loceklis Atis Zakatistovs (no kreisās), valdes priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš, Didzis Šmits un premjera amata kandidāts Aldis Gobzems dodas uz Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biroju, lai tiktos ar JKP pārstāvjiem un pārrunātu iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā.
Foto: LETA

Ir redzams, ka valdības veidošanas sarunās notiek atkāpšanās no principiālas pieejas, proti, no darba plāna izveidošanas pirms atbildības jomu sadalīšanas, šodien, tiekoties ar partijas biedriem, sacīja partijas “KPV LV” Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems.

Tā viņš komentēja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ministru sadalījuma piedāvājumu.

Tā ir vērtējama kā vecā politika, jo sākumā jābūt skaidrībai par valdības veicamajiem darbiem, pauda “KPV LV” pārstāvis. Partijas līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš norādīja, ka JKP piedāvājums ministriem tika saņemts vien īsi pēc plkst.16, bet pirms tam tas jau esot cirkulējis sociālajos medijos.

Gobzems arī norādīja, ka “KPV LV” esot provocēta uz asumiem, bet partija šādu pieeju neizmantos. Viņš piebilda, ka ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK partija atrada visvairāk saskares punktu.

Gobzems atzīmēja, ka partijas biedriem plānots tikties regulāri.

Politiķi akcentēja, ka sarunās ar JKP un citiem politiskajiem spēkiem nav runāts par amatiem.

Norādot uz JKP saņemto ministru sadalījuma piedāvājumu, “KPV LV” sanāksmes laikā Gobzems un Kaimiņš vaicāja biedriem, vai viņi atbalsta valdības veidošanu “Facebook” vai e-pasta sarakstē. Aktīvākie biedri negatīvi izteicās par šādu iespēju.

Pēc līderu sniegtā izklāsta, kurā JKP rīcība tika novērtēta nosacīti kritiski, partijas aktīvākie biedri arī pauda atbalstu tam, ka “KPV LV” turpina sarunas ar citām partijām.

Gobzems arī vērsa uzmanību, ka politiskā spēka pārstāvji nav “izsalkuši nonākt varā par katru cenu”, bet mērķis ir īstenot partijas programmu.

Politiķis runas sākumā atvainojās par to, ka priekšvēlēšanu laikā emocijās tika pieļautas kļūdas, bet tas noticis situācijā, kad partijai vajadzējis izdzīvot, ņemot vērā, ar kā pretestību politiskajam spēkam nācies saskarties.

“KPV LV” premjera kandidāts norādīja, ka valstī nav konstitucionālās krīzes un vēl kādu laiku strādās iepriekš ievēlētās institūcijas, tāpēc neesot pamata steigai valdības veidošanā.

Biedri šodien tika iepazīstināti arī ar Saeimā ievēlētajiem deputātiem.

Jau vēstīts, ka JKP piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez Zaļo un zemnieku savienības un “Saskaņas”.

JKP jaunajā valdībā sev vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.

Saskaņā ar minēto piedāvājumu apvienībai “Attīstībai/Par!” (AP) tiktu trīs ministrijas – Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija -, kā arī Saeimas spīkera krēsls, kurā politiskais spēks, pēc neoficiālas informācijas, labprāt redzētu savu premjera amata kandidātu Pabriku.

Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.

Partijai “KPV LV” JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet “Jaunajai Vienotībai” – tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.

Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību varētu tikt pieņems kopīgi.

LA.lv