Latvijā
Novados

Izdegušajam purvam pāri pārbrāžas velna slota: jaunākā informācija4

Foto no NBS twitter

Valdgales pagastā joprojām vairāku simtu hektāru platībā deg mežs un kūdra, notikuma vietā strādā ugunsdzēsēji no visiem reģioniem. Pēc Latvijas Televīzijas filmēšanas grupas novērojumiem, dūmus var sajust jau vairāk nekā 35 km attālumā.

Jau Saldus pilsētā jūt sadūmojumu no plašā meža un kūdras ugunsgrēka

Saldus pilsētā un novada pagastos gaisā jūtams sadūmojums un smaka, kas atnākusi no paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēka kūdras izstrādes purvā Talsu novada Valdgales pagastā, sociālajā tīklā “Facebook” informē Saldus novada pašvaldība, atsaucoties uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu.

Veselības inspekcijas Kurzemes kontroles nodaļas vadītāja Dace Roze informē, ka iedzīvotājiem pagaidām nav draudu veselībai. Vienlaikus iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai par situācijas attīstību.

Arī Talsu novada pašvaldība informē, ka gan VUGD, gan pašvaldības policija saņem satrauktu iedzīvotāju zvanus par to, ka dūmi nonākuši līdz Talsiem. Pašvaldības pārstāvji norāda, ka ir mainījies vēja virziens un lielais piedūmojums tiešām jūtams Talsu pusē, tomēr satraukumam nav pamata. Ugunsdzēsēji glābēji kontrolē situāciju, uguns nav pietuvojusies pilsētai, teiks paziņojumā pašvaldības mājaslapā.

Tāpat tiek skaidrots, ka katru dienu, arī šorīt, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols (LZS) sasauc kopā visus iesaistītos speciālistus, lai novērtētu esošo situāciju, izvērtētu potenciālos riskus un nākamos soļus turpmākajai praktiskajai darbībai. “Iedzīvotājiem nav pamata satraukumam, jo iesaistīti ir visi atbildīgie dienesti, lai kaitējums iedzīvotājiem būtu pēc iespējas mazāks un tiktu rasti nepieciešamie risinājumi,” uzsver pašvaldībā.

Strādā desmitiem glābēju

Šodien VUGD palielināja ugunsgrēka dzēšanā iesaistīto ugunsdzēsēju glābēju skaitu no 60 uz 90. Notikuma vietā strādā ugunsdzēsības autocisternas un cita speciālā tehnika, kā arī ir izviltas kopsummā gandrīz 10 kilometri šļūteņu līniju ūdenspadeves nodrošināšanai.

Būtisku ieguldījumu ugunsgrēka dzēšanas darbos sniedz Valsts robežsardzes helikopters, ar kuru vairākkārt tiek apsekota teritorija no gaisa un tas palīdz novērot ugunsgrēka izplatības virzību un precīzāk plānot dzēšanai nepieciešamos resursus, akcentē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Līdztekus ugunsgrēka dzēšanu no gaisa palīdz veikt NBS helikopteri un viens helikopters no Lietuvas. Arī Latvijas valsts meži palīdz ugunsgrēka dzēšanas darbos, veidojot stigas ar speciālo meža tehniku. Darbos iesaistīts arī Valsts mežu dienests, gan meža ugunsgrēku dzēšanai paredzēto tehniku, gan iesaistot savus darbiniekus, gan konsultējot par meža apvidus īpatnībām, kas jāņem vērā dzēšot ugunsgrēku.

Vairākas privātpersonas un uzņēmēji ir palīdzējuši ar tehnisko nodrošinājumu, piemēram, piegādājot lielgabarīta sūkni ar 400m šļūteņu līniju, kā arī ūdensvedējus, traktorus un meža tehniku.

Saistītie raksti

Vairākas privātpersonas ir piedāvājušas savu palīdzību ugunsgrēka dzēšanā. Patlaban tā netiek izmantota, jo situācija notikuma vietā ir sarežģīta un cilvēkiem bez ekipējuma un zināšanām ugunsgrēku dzēšanā ir bīstama, uzsver VUGD.

Izdegušajam purvam pāri pārbrāžas velna slota

Sinoptiķis Toms Bricis ziņo, ka izdegušajam purvam Valgundes pagastā pāri pārbrāzies viesulis.

LA.lv