Latvijā
Politika

Saeima piekrīt kratīšanai pie Kaimiņa un viņa aizturēšanai10


Artuss Kaimiņš.
Artuss Kaimiņš.
Foto: Timurs Subhankulovs

Saeima šodien atbalstīja lēmumu par piekrišanu aizturēšanai, kā arī kratīšanai pie deputāta Artusa Kaimiņa (KPV LV).

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S) informēja, ka komisija šodien izskatīja Ģenerālprokuratūras iesniegumu par piekrišanu aizturēšanai, personas kratīšanai, kratīšanas sākšanai pie personas, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemtās mantas apskatei pie Kaimiņa. Komisija šo lēmumu atbalstīja vienbalsīgi.

Sīkāku informāciju Saeimas sēdē Orlovs nesniedza.

Saeima atbalstīja šo komisijas lēmumu. Par lēmumu balsoja 59 deputāti, bet vēl 17 parlamentārieši balsojumā nepiedalījās. Vairākums deputātu, kuri nebalsoja, pārstāv “Saskaņu”, tāpat balsojumā nepiedalījās Valdis Skujiņš (ZZS), Romāns Mežeckis, kā arī Ringolds Balodis (VL-TB/LNNK).

Pats Kaimiņš arī bija ieradies uz parlamenta sēdi.

“KPV LV” premjera amata kandidāts advokāts Aldis Gobzems aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) patlaban veic kratīšanu pie uzņēmēja Viestura Tamuža.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2016.gadā “KPV LV” pameta vairāki biedri. No partijas aizgājušie paziņoja, ka Kaimiņš faktiski nav vadījis partiju un politiskais spēks nav sagatavojies pašvaldību vēlēšanām, kas tobrīd tuvojās. No partijas aizgājušie arī netieši norādīja, ka iebilst pret “nesankcionētām sarunām” ar Viesturu Tamužu.

Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta pētnieks Ilmārs Poikāns toreiz izteicās, ka Tamuža vārds piesaukts brīdī, kad uzsvērts, ka politiskajam spēkam “vajag kāpostu”, un tas esot piemērs partijas vārda izmantošanai savtīgiem mērķiem.

Ar Tamužu aģentūrai LETA patlaban nav izdevies sazināties.

Kaimiņš Saeimā ievēlēts no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. Vēlāk viņš dibināja partiju “KPV LV”, kas plāno startēt šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, par piekrišanu kriminālvajāšanas sākšanai pret deputātu, viņa apcietināšanai, kratīšanas izdarīšanai pie viņa vai citādai personas brīvības ierobežošanai Saeima lemj pēc Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ziņojuma.

Kā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze, Tamužs veicis četrus ziedojumus politiskajām partijām, visi tie veikti 2010.gadā apvienībai “Ražots Latvijā” kopumā 1345 latu (1909 eiro) apmērā.

A. Kaimiņa partijas biedrs un šā politiskā spēka premjera amata kandidāts Aldis Gobzems savukārt sociālajos tīklos vēsta, ka viņš tiek novērots un ir lūdzis aizsargāt savu ģimeni. Gobzems uzskata, ka tās ir sekas viņa paziņojumiem.

LA.lv